امروز : سه شنبه, 01 فروردین 1402

بدهی 10 میلیاردی شهرداری بجنورد به تامین اجتماعی

بدهی 10 میلیاردی شهرداری بجنورد به تامین اجتماعی

در یکصد و هفتاد و هشتمین جلسه شورای اسلامی شهر بجنورد در خصوص نحوه پرداخت بدهی 10 میلیارد و هفتصد میلیون تومانی شهرداری بجنورد به تامین اجتماعی بحث و گفت و گو شد. در همین راستا از سرپرست اداره کل تامین اجتماعی خراسان شمالی دعوت شده بود تا در این جلسه حضور یابد . ,

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اتفاقیه، رییس شورای اسلامی شهر بجنورد در این باره گفت: میزان بدهی شهرداری به تامین اجتماعی حدود 10 میلیارد تومان است که پنج میلیارد و 500 میلیون تومان از آن مربوط به جریمه های دیر کرد پرداخت حق بیمه ها به این نهاد است .

اعظم السادات افشین فر افزود: این پنج میلیارد و 500 میلیون تومان جریمه که اکنون برای شهرداری مانده به دلیل عدم مدیریت صحیح شهردار سابق بوده است. حتی شهردار سابق آن هفت درصدی که جهت حق بیمه از حقوق کارکنان کسر کرده بود را به تامین اجتماعی پرداخت نکرد که اگر این اتفاق می افتاد تا حدودی از بار بدهی فعلی شهرداری به این نهاد کاسته می شد .

افشین فر اظهار داشت: تامین اجتماعی جهت وصول بدهی خود، وجاهت قانونی دارد که اموال شهرداری را تملک کرده و به مزایده بگذارد. در همین راستا استخر شهروند از سوی این نهاد تملک شده و دو بار نیز به مزایده گذاشته است اما مشتری برای آن وجود نداشته و در مرتبه سوم نیز اگر خریداری برای خرید این استخر اعلام آمادگی نکند، سند آن به نام این اداره کل انتقال خواهد یافت. سال گذشته نیز 93 قطعه زمین به ارزش 11 میلیارد و هفتصد میلیون تومان جهت بدهی شهرداری به تامین اجتماعی، به این نهاد واگذار شد .

افشین فر عنوان کرد: این استخر جزو خدمات عمومی شهرداری به شهرندان است و تقاضا داریم که تامین اجتماعی راه دیگری را برای وصول بدهی هایش پیشنهاد کند. اگر امکان تخفیف در مبلغ بدهی و یا بخشش جریمه ها وجود دارد، خواستار نهایت همکاری این نهاد با شهرداری هستیم .

سرپرست اداره کل تامین اجتماعی استان در پاسخ به این درخواست گفت: جهت سنگین بودن این بدهی، مدام از تهران به اداره ما فشار می آورند که این بدهی را وصول کنیم و اصرار بنده برای پرداخت بدهی مذکور به این دلیل است .

سید احمد سیدی افزود: بخشش جرایم نیز به هیچ عنوان در حیطه اختیارات این اداره و یا حتی وزارت خانه مربوطه نیست. پیش از این معاونت حقوقی ریاست جمهوری نیز بیان کرده بود که جریمه ها تنها با مصوبه مجلس شورای اسلامی قابل بخشش است. شایان ذکر است که در بودجه سال 95 کشور، معافیت پرداخت جریمه دیده نشده است .

سیدی عنوان کرد: می توان برای پرداخت بدهی ها از سوی شهرداری توافقی انجام دهیم که بیش از این بر جریمه های شهرداری افزوده نشود. یکی از این توافقات به این گونه می باشد که شهرداری می تواند بدهی خود را در 60 قسط به تامین اجتماعی بپردازد اما اگر این پرداختی تنها سه قسط عقب بیفتد، روال کار دوباره به همان سبک و سیاق سابق، یعنی تملک اموال شهرداری باز می گردد .

مقرر شد که شورای شهر و شهرداری یکی از دو راه حل "تقسیط" و یا "تهاتر" را برای پرداخت بدهی ها به تامین اجتماعی انتخاب کنند .

++ بجنورد تاریک ترین شهر ایران

فرمانده نیروی انتظامی بجنورد گفت: بسیاری از نقاط این شهر از روشنایی کافی برخوردار نیست و برخی از خیابان‌ها به هنگام شب در تاریکی مطلق به سر می‌برند که این امر خود موجب بروز برخی از تخلفات همچون سرقت می‌شود .

سرهنگ پاکدل در بخش دیگری از این جلسه با اشاره به برخی از زمین‌های رها شده در سطح شهر که هم اکنون شهروندان به عنوان پارکینگ از آن استفاده می‌کنند، اظهار کرد: شهروندان به علت اینکه فضای پارکینگ در این شهر به اندازه کافی وجود ندارد به عنوان پارکینگ استفاده می‌کنند اما تخلفات سرقت از این خودروها در این مکان‌ها زیاد انجام می‌شود .

وی با بیان اینکه بسیاری از شهروندان در محل شهربازی بجنورد به دوچرخه سورای می‌پردازند، افزود: باید لاین‌های مشخصی در این محل برای عبور و مرور دوچرخه سوارها در نظر گرفته شود تا برای سایر افراد مزاحمت ایجاد نشود.

پاکدل در خصوص تاکید یکی از اعضای شورای اسلامی مبنی بر اینکه باید اجازه داده شود تا کنسرت موسیقی سنتی در این شهر برگزار شود، اظهار کرد: با برگزاری کنسرت موسیقی سنتی در این شهر مخالفتی نداریم و جلوی آن گرفته نمی‌شود .

وی ادامه داد: اما افرادی که در کنسرت‌های موسیقی پاپ که در این شهر برگزار می‌شود، اهل این استان نمی‌باشند و بسیاری از آن‌ها به برخی از ارزش‌ها پایبند نیستند .

سرپرست شهرداری بجنورد نیز در ادامه بیان کرد: شهر بجنورد یکی از تاریک‌ترین شهرهای کشور است و به همین دلیل شهرداری بجنورد اقدام به نصب تیرهای چراغ برق در برخی از نقاط شهر کرده که در وظیفه این نهاد نبوده است .

سید عباس نقیب گفت: برای حل این مشکل باید نشستی با مسئولان شرکت برق برگزار شود .

وی درباره ساخت لاینی برای دوچرخه سواران در محل شهربازی بجنورد افزود: طی نشستی با معاون حمل و نقل شهرداری بجنورد این موضوع در دستور کار قرار خواهد گرفت .

انتهای پیام/حمید یزدان پناه

 

    File engine/modules/prostats.php not found.
طراحی، اجرا و پشتیبانی: سفارش دات نت