امروز : شنبه, 12 فروردین 1402

مردم ساكن در منطقه باغ نجاتی همچنان بلاتكلیف در دریافت خدمات

نائب رئیس شورای اسلامی شهر بجنورد گفت: مردم ساکن در منطقه باغ نجاتی همچنان بلاتکلیف در دریافت خدمات هستند.

رضا فیروزه در جلسه علنی شورای شهر بجنورد با اشاره به اینکه بخش‌هایی از اطراف این منطقه به شهر متصل شده و خدمات شهری مشمول آن‌ها می‌شود، افزود: اما نه خدمات روستایی و نه خدمات شهری مشمول حال افراد ساکن در منطقه باغ نجاتی نمی‌شود.

وی با بیان اینکه طی چند سال گذشته شهرک فرش در ضلع شمال جاده بجنورد به مشهد ساخته شد، ادامه داد: اما به دلیل اینکه این شهرک در محدوده خدمات شهری بود، محیط زیست با ساخت واحدهایی همچون رنگ رزی به علت ایجاد آلایندگی مخالفت می‌کرد که با پی گیری‌های انجام شده این شهرک که به مساحت 10 هکتار بوده از محدوده خدمات شهری خارج شده است.

فیروزه اظهار کرد: حال پیشنهاد می‌شود با جدا شدن این 10 هکتار از محدوده خدمات شهری، 10 هکتار دیگر به همراه پنج هکتار که مطابق طرح تفضیلی و جامع شهری است به محدوده خدمات شهری اضافه شود.

وی بیان کرد: مناطقی مانند باغ نجاتی هم اکنون مستعد پیوستن به شهر هستند که اگر این امر صورت گیرد علاوه بر اینکه این مناطق سروسامان می‌گیرد، در اطراف آن‌ها زمین‌های بسیار خوبی وجود دارد که می‌توان از آن‌ها استفاده کرد.

این مقام مسئول توضیح داد: پیشنهاد بنده بر این است که تا کمیته ای با همکاری اداره کل راه و شهرسازی، شهرداری، شورای شهر و استانداری تشکیل شود و در این خصوص بررسی‌های لازم انجام گیرد.

وی با تاکید بر اینکه هم اکنون شهرداری بجنورد مقدار زیادی بدهکار است و باید برای پرداخت آن‌ها منابع درآمدی پیش بینی کرد، تصریح کرد: سرپرست شهرداری پیشنهاد تغییر کاربری زمینی در اطراف استادیوم به مساحت هفت هکتار که کاربری آن فضای سبز بوده است را ارائه کرده بود که با مخالفت مواجه شد. 

مردم ساكن در منطقه باغ نجاتی همچنان بلاتكلیف در دریافت خدمات

 

    File engine/modules/prostats.php not found.
طراحی، اجرا و پشتیبانی: سفارش دات نت