امروز : جمعه, 11 فروردین 1402

آرای سفید «پیلتنی» رئیس شد

یک‌صد و نود و هشتمین جلسه شورای اسلامی شهر بجنورد به انتخابات هیئت‌رئیسه اختصاص داشت که درنهایت حسین پیلتن به مقام ریاست شورا رسید. فرماندار بجنورد نیز مهمان ویژه این جلسه بود .

به گزارش پايگاه خبري تحليلي اتفاقيه، اعظم السادات رییس وقت شورای شهر همانند هفته گذشته از اعضا درخواست کرد به نشانه کاندیداتوری دست خود را بالا ببرند. این هفته حسین پیلتن تنها نبود و سید جلیل کشمیری فر برای رقابت با وی آماده شده بود .

رأی‌گیری انجام شد و حسین پیلتن به‌دوراز هرگونه حاشیه‌ای با هشت رأی به ریاست شورا رسید. پس از تبریک و تعارف‌ها نوبت به انتخاب نایب‌رئیس شورا رسید؛ این منصب هم دو کاندیدا داشت اما به‌مانند انتخاب رئیس شورا بی حاشیه نبود .

سید حسین نقیب و علیرضا باغچقی کاندیداهای این منصب بودند؛ رأی‌گیری انجام و نتیجه آرا کمی عجیب بود؛ 6 رأی برای نقیب، 5 رأی برای باغچقی و دو رأی سفید داده شده بود .

موسی حاجی‌زاده، فرماندار مرکز استان، دراین‌باره توضیح داد: کاندیدا موردنظر باید آرا اکثریت مطلق (نصف به‌علاوه یک) از کل حاضرین را کسب کند؛ در این رأی‌گیری هیچ‌یک از دو کاندیدا موفق به کسب آرا کافی و لازم نشدند .

پیش از رأی‌گیری اظهارات صبری سیدی جالب بود؛ وی خطاب به افشین فر گفت: اگر دوباره رأی‌گیری کنید نتیجه‌ای به دست می‌آید که دفعه پیش رقم خورد .

افشین فر هم در پاسخ به این ادعا گفت: خانم سیدی، اجازه دهید انتخابات هیئت‌رئیسه روال عادی خود را طی کند .

رأی‌گیری دوباره با همین دو کاندیدا برگزار شد و این بار هم نتیجه رأی‌گیری بار نخست به دست آمد. نتیجه به‌دست‌آمده نشان از این داستان داشت نظر اعضا تا تغییر کاندیداها عوض نمی‌شود .

به خاطر عدم استحصال نتیجه قابل‌قبول، حدود 30 دقیقه فرصت رایزنی به اعضا داده شد. پس از بازگشت اعضا به صحن شورا رأی‌گیری با دو کاندیدا از سر گرفته شد اما این بار سید جلیل کشمیری فر که ساعتی پیش کاندیدای ریاست شورا شده بود، به‌جای علیرضا باغچقی نامزد شد .

با کنار رفتن باغچقی از جمع کاندیداهای نایب‌رئیسی، گره از کار شورا گشوده شد؛ رأی‌گیری انجام شد کشمیری  با هفت رأی به صندلی نایب‌رئیسی شورا رسید .

پس‌از انتخاب رئیس و نایب‌رئیس، حاجی‌زاده جمع شورایی‌ها را ترک کرد و نوبت به انتخاب خزانه‌دار و منشی‌ها رسید که به علت عدم حساسیت منصب‌ها، رأی‌گیری برای این سه صندلی به‌دوراز حاشیه و در زمان کوتاهی انجام شد .

برای خزانه داری شورا نیز دو نفر نامزد شدند که محمد حسن شادمهر با 7 رای جمشید گریوانی را کنار زد و خزانه دار شد. پس از این نوبت به منشی ها رسید؛ سید احمد وکیلی و سیده صبری سیدی نامزد شدند که در نهایت وکیلی با 7 رای به عنوان منشی اول انتخاب شد .

فقط و فقط منشی دوم انتخاب نشده بود؛ این بار هم سیدی نامزد شد که توانست با 7 رای مهستی آدینه زاده، رقیب خود را کنار زده و به عنوان آخرین عضو هیئت رئیسه انتخاب شود .

انتخاب روسای کمیسیون ها به ساعت 5 بعدازظهر موکول شد که در انتخابات انجام شده، ریاست کمیسیون نظارت و پيگيري (حقوقي) شورا را رضا فیروه با 13 رای تقبل کرد؛ سید حسین نقیب با 9 رای به عنوان رئیس کمیسیون عمران و ترافیک شهری انتخاب شد و کمیسیون خدمات و زیست شهری شورا با هفت رای به جمشید گریوانی رسید .

مهدی محمدی نیز با 9 رای به عنوان رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورا و سید احمد وکیلی با 9 رای به عنوان رئیس كميسيون فرهنگي، اجتماعي (ورزشي) شورا انتخاب شدند؛ آدینه زاده نیز با هفت رای ریاست کمیسیون تحقیق، آموزش و سرمایه گذاری را برعهده گرفت .

 

 

آرای سفید «پیلتنی» رئیس شد

 

    File engine/modules/prostats.php not found.
طراحی، اجرا و پشتیبانی: سفارش دات نت