امروز : چهارشنبه, 09 فروردین 1402

عملکرد نادرست در اجرای طرح ممیزی مراجعات شهروندان به شورا را افزایش داده است

عملکرد نادرست در اجرای طرح ممیزی مراجعات شهروندان به شورا را افزایش داده است

رئیس کمیسیون نظارت، پیگیری و حقوقی گفت: عملکرد نادرست در اجرای طرح ممیزی مراجعات شهروندان به شورا را افزایش داده است.

به گزارش ایسنا، منطقه خراسان‌شمالی، رضا فیروزه در جلسه علنی شورای شهر با اشاره به اینکه همه اعضای شورای شهر به خوبی به یاد دارند که به چه دلیل اجرای این طرح مصوب شد، افزود: اما بعد از آن توسط شهردار پیشین مصاحبه‌های مختلفی انجام و بنرهایی نصب شد که چیزی دیگری را دنبال می‌کرد.

وی ادامه داد: شاید افرادی که در حال اجرای این طرح در سطح شهر هستند از تخصص‌های لازم و آموزش‌های کافی برخوردار نبوده که این امر سبب شده تا مردم زیادی به این مکان مراجعه کنند.

فیروزه اظهار کرد: بسیاری از شهروندان عوارض نوسازی چهار پنج سال گذشته خود را پرداخت کرده اند اما دوباره می‌بینیم که همین افراد بدهکار شده اند و با فیش‌های خود به شورا مراجعه می‌کنند.

وی با اشاره به اینکه شهردار پیشین مصاحبه ای داشته مبنی بر اینکه این طرح به منظور تخمین تعداد جمعیت این شهر برای اجرای طرح عمودی سازی است، بیان کرد: این درحالیست که دلیل اصلی اجرای این طرح این است تا مغایرت‌های پروانه های ساخت با آن چیزی که ساخته شده را شناسایی کند.

رئیس شورای اسلامی شهر بجنورد نیز در ادامه این جلسه با گلایه از روند اجرای طرح ممیزی در این شهر گفت: فیش‌های عوارض که جلوی درب منازل شهروندان می‌رود چندین برابر شده و این امر موجب ناراحتی شهروندان شده است.

حسین پیلتن درباره دوشنبه بازار نیز اظهار کرد: زمین فعلی دوشنبه بازار به علت بدهی شهرداری به اداره کل تامین اجتماعی واگذار شد و هم اکنون توسط این نهاد زمین دیگری در حال آماده شدن است.

وی تصریح کرد: بنده معتقد هستیم تا شهرداری طرح جامعی را برای زمینی که در حال آماده کردن برای این روز بازار است را داشته باشد به عنوان مثال در این طرح مواردی همچون پارکینگ و محل غرفه‌ها را در نظر بگیرد.

محمد حسن شادمهر یکی دیگر از اعضای شورای اسلامی شهر بجنورد نیز نسبت به روشنایی نامناسب خیابان معراج منتهی به گورستان پارک جاوید ابراز گلایه کرد و افزود: روشنایی موجود در این خیابان بسیار کم و در اندازه صفر است و باید این موضوع مورد توجه قرار گیرد.

وی ادامه داد: علاوه بر آن در گذشته در کوی امام هادی(ع) که جمعیت زیادی نیز در آن زندگی می‌کنند خطوط اتوبوس رانی فعالیت می‌کرد که هم اکنون خدمات رسانی متوقف شده است و باید به این موضوع نیز توجه شود.

 

    File engine/modules/prostats.php not found.
طراحی، اجرا و پشتیبانی: سفارش دات نت