امروز : سه شنبه, 18 بهمن 1401

نوسازی اتوبوس‌رانی بجنورد در گرو 10 میلیارد ریال اعتبار

رئیس شورای اسلامی شهر بجنورد گفت: سازمان اتوبوس‌رانی این شهر برای نوسازی اتوبوس‌ها به مبلغ 10 میلیارد ریال نیاز دارد.

اعظم السادات افشین فر در گفت و گو با خبرنگار ایسنا، منطقه خراسان‌شمالی، افزود: هم اکنون این سازمان به شدت با کاهش درآمد مواجه است و درآمدها کفاف هزینه‌های را نمی‌دهد.

وی ادامه داد: گرفتن مطالبات شهرداری یکی از منابعی است که می‌توان این مشکل را مرتفع کرد اما تاکنون سازمان و ادارات حتی یک ریال از مطالبات این نهاد را پرداخت نکرده اند.

به گفته افشین فر مطالبه شهرداری از ادارت و سازمان‌ها 260 میلیارد ریال است.

وی اظهار کرد: رئیس سازمان اتوبوس‌رانی طی چند روز گذشته خواستار افزایش قیمت بلیط‌های اتوبوس برای افزایش درآمد سازمان شد که بعید می‌دانم اعضای شورای شهر با این خواسته موافقت کنند.

رئیس سازمان اتوبوس رانی بجنورد نیز در ادامه گفت: در حال حاضر 44 دستگاه اتوبوس در این شهر وجود دارد که مربوط به سال‌های 80 تا 85 هستند و هرچه قدر آن‌ها را تعمیر و بازسازی می‌کنیم، نمی‌توانیم از عهده آن‌ها برآییم از سوی دیگر به دلیل اینکه سن آن‌ها بیش از 10 سال است نیز نمی‌توان به بخش خصوصی واگذار کرد و توانایی واگذاری نصف ناوگان به بخش خصوصی وجود ندارد.

احمد ریاحی تاکید کرد: این سازمان می‌تواند این اتوبوس‌ها را بازسازی کند اما هر دستگاه اتوبوس نیازمند اختصاص 300 میلیون ریال اعتبار است.

به گفته وی، هم اکنون حدود 19 دستگاه اتوبوس متوقف شده در این سازمان وجود دارد.

وی با اشاره به اینکه 95 دستگاه اتوبوس در این سازمان خدمات رسانی می‌کنند، ادامه داد: ناوگان اتوبوس شهرداری حدود 50 درصد شهر را پوشش داده و 50 درصد نیز در خدمات‌دهی عقب است. 

نوسازی اتوبوس‌رانی بجنورد در گرو 10 میلیارد ریال اعتبار

 

    File engine/modules/prostats.php not found.
طراحی، اجرا و پشتیبانی: سفارش دات نت