امروز : جمعه, 07 بهمن 1401

رئیس شورای اسلامی شهر بجنورد: ادارات دولتی برای ساخت ساختمان های خود از صاحب خانه اجازه نگرفتند

رئیس شورای اسلامی شهر بجنورد: ادارات دولتی برای ساخت ساختمان های خود از صاحب خانه اجازه نگرفتند

رئیس شورای اسلامی شهر بجنورد گفت: بعد از تفکیک خراسان شمالی از استان خراسان بزرگ، ادارات دولتی برای ساخت ساختمان های خود از صاحب خانه که شهرداری باشد اجازه نگرفتند و بدون اجازه شروع به ساختمان سازی کردند.
به گزارش ایسنا، منطقه خراسان شمالی، حسین پیلتن در جلسه علنی شورای اسلامی شهر بجنورد که با حضور دو تن از نمایندگان بجنورد برگزار شد، افزود: این ادارات برای ساخت ساختمان های خود نه پروانه ای از شهرداری گرفتند و نه عوارض خود را به این نهاد پرداخت کردند.
وی ادامه داد: این درحالیست که مردم برای ساختمان سازی عوارض خود را به طور کامل پرداخت می کنند و پروانه ساخت و ساز از شهرداری دریافت می کنند و اگر حتی به اندازه یکی دو متر نیز تخلف داشته باشند به کمیسیون ماده 100 ارجاع می شوند و جریمه های کلانی از آن ها اخذ می شود.
وی تاکید کرد: مردم حق خود را به طور کامل به شهرداری پرداخت می کنند و باید دولت نیز این حق را پرداخت کند.
پیلتن با اشاره به اینکه اگر این مطالبات پرداخت شود بسیاری از مشکلات مالی شهرداری منتفی می شود، تصریح کرد: درآمد شهرداری به شدت کاهش یافته است و حتی شهرداری بجنورد قادر به پرداخت حقوق کارکنان خود نیز نیست.
وی هزینه های جاری شهرداری بجنورد را حدود 45 میلیارد ریال بیان کرد و توضیح داد: این درحالیست که سطح درآمدی این نهاد به حدود 35 میلیارد ریال نمی رسد.
وی تامین اجتماعی را یکی دیگر از مشکلات شهرداری بجنورد بیان کرد و گفت: اگر قانون تامین اجتماعی در مجلس اصلاح نشود، برگزاری صدها جلسه درخصوص اشتغال زایی موثر نخواهد بود.
وی با بیان اینکه شهرداری بجنورد بابت بدهی و جریمه دیرکرد دوشنبه بازارها و 94 قطعه زمین را واگذار کرده و در حال حاضر استخر شهروند نیز در توقیف تامین اجتماعی قرار گرفته است، افزود: با این وضعیت حاضریم شهرداری و شورای شهر را به تامین اجتماعی واگذار کنیم تا آن ها مدیریت را در دست گیرند.
این مقام مسئول تصریح کرد: شهرداری بجنورد به تامین اجتماعی خراسان شمالی مبلغ 120 میلیارد ریال بدهی دارد و هر ماه نیز مبلغ 10 میلیارد ریال به عنوان دیر کرد، جریمه به آن اضافه می شود.
رضا فیروزه یکی دیگر از اعضای شورای اسلامی شهر بجنورد نیز اظهار کرد: طرح  GTPP مجتمع پتروشیمی خراسان از دستور دولت خارج نشده است و این نشان از تلاش نمایندگان دارد.
وی در خصوص تامین اجتماعی نیز خاطرنشان کرد: به نظر می رسد قوانینی که در مجلس درخصوص تامین اجتماعی در سال های گذشته مصوب شده یک طرفه بوده است.
علی قربانی نماینده مردم بجنورد، راز و جرگلان، گرمه و جاجرم و مانه و سملقان در مجلس نیز در ادامه جلسه در پاسخ به اظهار یکی از اعضای شورای اسلامی شهر بجنورد مبنی بر همراهی نکردن وی از یکی از وزراء که به این استان سفر کرده بود،  به علت کم لطفی نسبت به پروژه GTPP گفت: ما بنا را بر همدلی و گفت و گو گذاشته ایم و بر این اصل معتقد هستیم که با گفت و گو امور بهتر انجام می شود اما اگر کمی سر و صدا نیز وجود نداشته باشد تعدادی از مسئولان ذی ربط پاسخ گو نخواهند بود.
وی تصریح کرد: یکی از دلایلی که سبب شده بود تا پی گیری های موسی الرضا ثروتی نماینده پیشین به جایی نرسد این بود که به صورت انفرادی وارد عمل می شد این درحالیست که هم اکنون بین نمایندگان استان در مجلس همراهی و همدلی وجود دارد.
قربانی در ادامه تاکید کرد: در دراز مدت باید قوانین تامین اجتماعی برای رفع برخی مشکلات در مجلس اصلاح شود.
وی ادامه داد: علاوه بر آن منتظر آن هستبم تا طرح درآمد پایدار و مدیریت واحد شهری برای حل برخی از مشکلات شهرداری در صحن علنی مجلس مطرح شود.
وی خواستار ارائه تسهیلات کم‌بهره به کشاورزان شد و با اشاره به خسارت باغ‌های انگور خراسان شمالی، دراین‌باره اظهار کرد: طی سال جاری کشاورزان ما از بابت این موضوع ۸۰ میلیارد تومان متضرر شده‌اند درحالی‌که جهاد کشاورزی فقط سه میلیارد تومان را برای جبران این خسارت در نظر گرفته که رقم ناچیزی است.

    File engine/modules/prostats.php not found.
طراحی، اجرا و پشتیبانی: سفارش دات نت