امروز : پنج شنبه, 10 اسفند 1402

پیش‌بینی اعتبار 80 میلیارد تومانی طرح‌های عمرانی بجنورد

 

رئیس کمیسیون عمران و ترافیک شورای اسلامی شهر بجنورد با اشاره به اینکه لایحه بودجه 96 شهرداری به‌زودی تحویل شورای شهر خواهد شد گفت: اعتبارات حدودا 80 میلیارد تومانی برای طرح‌های عمرانی این شهر پیش‌بینی‌ شده است.

سید حسین نقیب امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در بجنورد اظهار کرد: لایحه بودجه سال آینده شورای اسلامی شهر بجنورد قرار است تا در روزهای آینده تحویل شورای اسلامی شود.

وی بیان داشت: به‌محض تحویل این لایحه بودجه شهرداری، شورای اسلامی شهر وارد بررسی این لایحه بودجه خواهد شد.

رئیس کمیسیون عمران و ترافیک شورای اسلامی شهر بجنورد درباره اعتبارات عمرانی شهرداری برای سال آینده در این لایحه نیز تصریح کرد: پیش‌بینی ما این بوده که 80 میلیارد تومان بودجه به همین منظور در نظر گرفته شود.

وی بیان داشت: طرح‌های مختلف عمرانی در شهر اجرایی شده که اجرای این طرح‌ها نیازمند تزریق اعتبارات است.

نقیب در بخش دیگری بر افزایش محدوده شهر و واگذاری زمین‌های اطراف به شهرداری مرکزاستان خراسان شمالی به‌منظور پیشبرد طرح‌های مختلف فرهنگی و عمرانی تاکید کرد.

وی بیان داشت: در این زمینه پیگیری‌هایی نیز انجام‌ شده و قول‌هایی هم داده‌ شده است که امیدواریم با افزایش این محدوده شهر موجب افزایش درآمد برای شهرداری شود.

رئیس کمیسیون عمران و ترافیک شورای اسلامی شهر بجنورد یکی از دغدغه‌های شورای را آزادسازی پیرامون مجموعه تاریخی مفخم عنوان کرد.

به گفته وی در صورت افزایش محدوده شهر و واگذاری زمین‌های جدید به شهرداری بافت پیرامونی مجموعه تاریخی مفخم با واگذاری زمین‌ها به مالکان واحدهای مسکونی بر اساس کارشناسی‌ها لازم، قابل آزادسازی است.

نقیب تصریح کرد: اکنون مردم و اهالی این منطقه به‌واسطه محدودیت‌های حریم با مشکلات مختلفی مواجه هستند.

وی گفت: از سوی دیگر منابع لازم در این زمینه وجود نداشته که نیازمند تامین حقوق مالکان از ناحیه دیگر ازجمله واگذاری زمین هستیم.

شهر بجنورد دارای دو منطقه شهرداری و همچنین شهرداری مهر است.

    File engine/modules/prostats.php not found.
طراحی، اجرا و پشتیبانی: سفارش دات نت