امروز : پنج شنبه, 06 آبان 1400

چشم امید پروژه‌های زیرساختی خراسان شمالی به ۴ كارخانه

نقیب، رئیس کمیسیون عمران و ترافیک شورای اسلامی شهر:
چشم امید پروژه‌های زیرساختی خراسان شمالی به ۴ کارخانه

  بجنورد- رئیس کمیسیون عمران وترافیک شورای شهر بجنورد بااشاره به تخصیص اعتبارات تملک دارایی‌های سرمایه‌ای به خراسان شمالی،گفت: با این رقم‌های ناچیز هیچ پروژه زیرساختی در استان انجام نخواهد شد. 

به گزارش خبرنگار مهر، سید حسین نقیب شامگاه شنبه در دویست و چهاردهمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر بجنورد در نطق پیش از دستور با اشاره به سفر مقام معظم رهبری که در سال ۹۱ به خراسان شمالی انجام شد، اظهار کرد: مدیران دستگاه‌های اجرایی نتوانستند از برکات این سفر بهره‌برداری لازم را انجام دهند.

نقیب اظهار کرد: بدون شک پس از تقسیم شدن خراسان و شکل‌گیری استان خراسان شمالی، سفر مقام معظم رهبری نقطه عطفی برای این استان بود که برکات زیادی را نیز به همراه داشت.

وی بابیان اینکه قرار گرفتن خراسان شمالی در بین ۱۰ استان نخست کشور، یکی از خواسته‌های رهبری در این سفر تاریخی بود، عنوان کرد: اما مدیران ما غرق در لذت‌های این سفر شدند و نتوانستند از این سفر به‌خوبی بهره‌برداری کنند.

این عضو شورای اسلامی شهر بجنورد تصریح کرد: هرروز شاهد تعداد افرادی هستیم که برای درخواست کمک به صحن شورا مراجعه می‌کنند و روزبه‌روز این تعداد افزایش پیدا می‌کند که نشان می‌دهد فقر و بیکاری در استان تبدیل به یک معضل بزرگ‌شده است.

نقیب این افزایش مراجعه‌کنندگان را نگران‌کننده عنوان کرد و گفت: به همین منظور باید تدبیری اندیشیده شود.

وی پیشنهاد داد: چهار کارخانه آلومینای جاجرم، ریخته‌گری اسفراین، سیمان و پتروشیمی بجنورد که خاک آن را مردم این استان به چشم کشیده‌اند، حداقل درآمد ناخالص ۱۰ سال خود را برای توسعه زیرساخت‌های استان هزینه کنند.

وی بابیان اینکه اگر این پیشنهاد عملی شود در این صورت است که خواسته رهبری و قرار گرفتن خراسان شمالی در بین ۱۰ استان نخست کشور، تحقق می‌یابد، تأکید کرد: با این روند تخصیص اعتباراتی که از طرف دولت در قالب تملک دارایی‌های سرمایه‌ای چه به‌صورت ملی و چه به‌صورت استانی انجام می‌گیرد، هیچ پروژه زیرساختی در استان انجام نخواهد شد.

نقیب رقم‌های ناچیز این اعتبارات را در توسعه زیرساخت‌های استان عملاً بی‌ثمر دانست و افزود: از ظرفیت این کارخانه‌ها باید استفاده کرد تا حداقل به مدت چند سال، درآمدی که سالیانه به تهران و مرکز برده می‌شود، صرف زیرساخت سازی در خراسان شمالی شود.

چشم امید پروژه‌های زیرساختی خراسان شمالی به ۴ كارخانه

 

  • بازدید امروز: 2
  • بازدید دیروز: 580
  • بازدید ماه: 3039
  • بازدید سال: 99921
  • بازدید کل: 1266591
طراحی، اجرا و پشتیبانی: سفارش دات نت