امروز : شنبه, 12 فروردین 1402

آستان قدس رضوی در پروژه‌های شهری بجنورد سرمایه‌گذاری می‌كند

در جلسه علنی شورای اسلامی شهر مطرح شد؛
آستان قدس رضوی در پروژه‌های شهری بجنورد سرمایه‌گذاری می‌کند

بجنورد- با موافقت آستان قدس برای سرمایه‌گذاری درپروژه‌های شهری بجنورد، شورای اسلامی شهر بجنورد پنج طرح پیشنهادی که مطالعات آن انجام‌شده است را به آستان قدس معرفی خواهد کرد.

به گزارش خبرنگار مهر، رئیس کمیسیون پژوهش و سرمایه‌گذاری شورای اسلامی شهر بجنورد شامگاه شنبه در جلسه علنی شورا بابیان اینکه آستان قدس رضوی با نامه این کمیسیون مبنی بر سرمایه‌گذاری در پروژه‌های شهری بجنورد، موافقت کرده است، اظهار کرد: با بررسی‌های انجام‌شده، مقرر شد لیست تعدادی از طرح‌هایی که قابل سرمایه‌گذاری است به همراه مشخصات آن‌ها ارسال شود.

مهستی آدینه زاده افزود: بر این اساس پنج طرح برای پیشنهاد سرمایه‌گذاری به آستان قدس انتخاب‌شده که ساخت هتل چهار ستاره در ۱۰ کیلومتری باباامان بجنورد با چهار هزار و ۴۳۵ مترمربع و سرمایه‌گذاری ۲۸ میلیارد تومان یکی از این طرح‌ها است.

وی عنوان کرد: ساخت مجتمع اقامتی پذیرایی، احداث بازار روز، ایجاد کلینیک تخصصی پزشکی و نیز ساخت پارکینگ طبقاتی مخابرات دیگر طرح‌هایی است که به آستان قدس معرفی می‌شود.

عضو دیگر شورای شهر بجنورد نیز در این باره گفت: با توجه به اینکه خراسان شمالی به لحاظ گردشگری و جذب توریست ظرفیت بالایی ندارد و علاوه بر آن پروژه‌هایی همچون هتل داریوش، هماگ و طلای سفید هنوز در حال انجام است، بنابراین تا این پروژه‌ها به سرانجام نرسیده است، در جایگاه مدیریت شهری نباید پروژه جدیدی در این حوزه تعریف کرد.

اعظم السادات افشین فر تصریح کرد: باید فرصت دهیم تا برنامه ساخت این هتل‌ها به اتمام برسد و با به ثمر رسیدن این پروژه‌ها، بازگشت سرمایه برای سرمایه‌گذار اتفاق بیافتد آنگاه پروژه جدید در دستور کار قرار بگیرد، چراکه در غیر این صورت سرمایه‌گذار را فلج خواهیم کرد.

در این جلسه اکثریت اعضای شورای شهر بجنورد تصویب کردند تا لیست پنج پروژه‌ای که در کمیسیون مربوطه شورا بررسی‌شده است به همراه مشخصات این پروژه‌ها به‌منظور مشارکت و سرمایه‌گذاری آستان قدس رضوی معرفی شود.

سیده صبری سیدی، دیگر عضو شورای اسلامی شهر بجنورد نیز در این جلسه به موضوع تعدیل نیروی فصلی سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری اشاره داشت و گفت: با چه تدبیری افرادی که سابقه کار چندین ساله داشتند، تعدیل و افراد باسابقه کاری یک سال و کمتر باقی ماندند.

وی طرح پارکبان در بجنورد را نیز مورداشاره قرارداد و اظهار کرد: بعد از گذشت مدت‌ها همچنان از اجرای این طرح خبری نیست و این طرح نیز در سکوت به سر می‌برد.

رئیس شورای شهر بجنورد در پاسخ به این عضو شورا گفت: سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری بر اساس شرایط خاصی که دارد به‌صورت فصلی اقدام به جذب نیرو می‌کند که البته بنا به نیاز تعدادی نیرو را نیز نگه می‌دارد.

حسین پیلتن افزود: چنانچه سابقه سنواتی در این اقدام، در نظر گرفته نشود، تخلف است و ما پیگیر موضوع هستیم و شهرداری نیز بر این اساس باید اقدام کند.

تسویه طلب ۳۳۵ میلیون تومانی صندوق رفاه کارکنان شهرداری با تهاتر زمین نیز یکی از تصمیمات کمیسیون برنامه‌وبودجه بود که توسط رئیس این کمیسیون در صحن علنی شورا مطرح شد که این موضوع با مخالفت برخی از اعضای شورا روبرو بود و مقرر شد بعد از جوابیه صندوق مذکور و ارائه اقدامات انجام‌شده، موجودی حساب و تسهیلات پرداخت‌شده، از سوی شورای شهر بجنورد تصمیمات مقتضی گرفته شود.

همچنین در این جلسه اعظم السادات افشین فر نسبت به استقرار خانه احزاب در محل فرهنگسرای شهروند انتقاد کرد و گفت: فرهنگسرا محلی کاملاً فرهنگی است و سنخیتی با خانه احزاب ندارد.

این عضو شورا با تأکید بر اینکه نباید خانه احزاب در مجموعه فرهنگسرا قرار بگیرد، نسبت به آلوده شدن فرهنگ به سیاست انتقاد کرد و گفت: فضاهایی در شهر وجود دارد که از سوی دستگاه‌ها و متولیانی که جایگاه‌های سیاسی دارند ازجمله معاون سیاسی استاندار، باید یک اتاق برای فعالیت خانه احزاب در نظر گرفته شود.

عضو دیگر شورا در واکنش به این موضوع عنوان کرد: فعالیت احزاب نیز یکی از فاکتورهای توسعه شهری است، بنابراین بجای زدن مهر پلمب به خانه احزاب در فرهنگسرا، آن را به مکان دیگری انتقال دهیم.

علیرضا باغچقی با اشاره به اینکه خانه احزاب متعلق به هر دو جناح سیاسی و نیز احزاب مستقل است، بنابراین شهرداری که پذیرفته است تا خانه احزاب در فرهنگسرا فعالیت کند، اکنون نیز فضای دیگری را برای فعالیت در اختیار آن‌ها قرار دهد.

وی عنوان کرد: با دید پیشرفت جامعه و ارتقای سواد سیاسی عمومی باید به این مسئله نگاه کرد، چراکه نیاز جامعه امروز ما نیز همین موضوع است که متأسفانه امروز گم‌شده است.

 

    File engine/modules/prostats.php not found.
طراحی، اجرا و پشتیبانی: سفارش دات نت