امروز : سه شنبه, 18 بهمن 1401

مشكل جدی ترافیك در بجنورد

در نشست شورای اسلامی شهر بجنورد مطرح شد
مشکل جدی ترافیک در بجنورد

شورای اسلامی شهر بجنورد با حضور 13 عضو شورا تشکیل جلسه داد که بررسی مشکل جدی ترافیک در بجنورد، افزایش دو طبقه به پارکینگ طبقاتی و تشکیل خانه هنرمندان از محورهای این نشست بود.

به گزارش خبرگزاری فارس از بجنورد، سیده صبری سیدی عضو شورای اسلامی شهر  شامگاه شنبه در نشست شورای اسلامی مرکز خراسان شمالی اظهار کرد: هم‌اکنون با مشکل جدی ترافیک در معابر این شهر مواجه بوده که باید فکری برای آن  شود.

وی با اشاره به لزوم اجرای طرح پارکبان در شهر بجنورد اظهار کرد: اکنون شاهد برخی مشکلات ناشی از ترافیک در این شهر مثل پارک‌های دوبل هستیم که لازم است تا طرح پارکبان سریع‌تر اجرایی شود.

عضو شورای اسلامی شهر بجنورد گفت: البته در نشست‌های قبلی در خصوص راه‌اندازی طرح پارکبان تاکید و صحبت هایی  شد اما این طرح تاکنون وارد فاز اجرایی نشده است.

وی همچنین اخراج 20 نفر از کارگران شهرداری بجنورد در قالب تعدیل نیرو را بشمرد و گفت: از سویی کارگران طرف قرارداد با شهرداری در خصوص تبدیل وضعیت خود به‌ قراردادی سوال داشته و پیگیر موضوع هستند که باید این موضوع روشن شود.

رئیس کمیسیون عمران و ترافیک شورای شهر بجنورد هم از افزایش دوطبقه به طرح پارکینگ طبقاتی چهارراه بجنورد خبر داد.

سید حسین نقیب اظهار داشت: اخیرا نشستی در زمینه اجرای پارکینگ طبقاتی با حضور مسوولان دفتر فنی استانداری برگزارشده که مقرر شد تا ورود و خروج به پارکینگ، نحوه تملک اراضی و همچنین مدت‌زمان خاک‌برداری و اجرای فندانسیون این طرح مشخص شود.

وی یادآور شد: بر اساس این طرح، سرمایه‌گذاری در بخش مجتمع تجاری و پارکینگ بجنورد، ورودی خودروها از مسیر کوچه حکمتی و خروجی از کوچه گرمه‌ای خواهد بود.

رئیس کمیسیون عمران و ترافیک شورای شهر بجنورد تصریح کرد: البته قرار است تا موضوع از حیث ترافیکی در شورای ترافیک استان هم بررسی و طرح موضوع شود.

احمد وکیلی رئیس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای اسلامی شهر بجنورد هم با اشاره به واگذاری یکی از واحدهای مسکونی شهرداری در انتهای خیابان قیام به حوزه هنری از تشکیل خانه هنرمندان خبر داد.

وی بیان داشت: این واحد در چارچوب توافق‌نامه شهرداری با حوزه هنری و با قراردادی یک‌ساله تحویل حوزه هنری خواهد شد.

رئیس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای اسلامی شهر بجنورد توسعه فعالیت‌های فرهنگی و هنری را از رویکردهای شورای شهر عنوان کرد.

 

    File engine/modules/prostats.php not found.
طراحی، اجرا و پشتیبانی: سفارش دات نت