امروز : شنبه, 12 فروردین 1402

اعمال قانون بازگشایی خیابان آزادی بجنورد را میسر كرد

 نایب رئیس شورای اسلامی شهر بجنورد گفت: برای نخستین بار در طول ۱۰ سال گذشته، اعمال قانون بازگشایی یکی از خیابان‌های پر حادثه این شهر را میسر کرد. 
رضا فیروزه اظهار کرد: تمامی بازگشایی خیابان‌های شهر بجنورد از بدو تاسیس استان بر اساس ماده ۱۰ قانون مدنی و به صورت توافقی انجام می‌شد، اما برای نخستین بار بعد از تاسیس استان مجبور به اعمال قانون برای بازگشایی یکی از پر حادثه ساز ترین خیابان‌های شهر  بجنورد شدیم.
وی با بیان اینکه صاحب دو باب منزل مسکونی واقع در حاشیه این خیابان، متاسفانه به رغم تلاش‌های شهرداران سابق این شهر، زیر بار توافق نرفت و به همین دلیل شهرداری مجبور به اخذ مجوز قضایی و اعمال قانون برای تخریب این دوساختمان شد.
فیروزه‌ای تصریح کرد: وجه کارشناسی شده این دو ساختمان بر اساس قانون از سوی شهردار بجنورد در وجه حساب مالک پرداخت و تخریب یکی از ساختمان‌ها نیز به دلیل حضور تعدادی معلول به چند روز آینده موکول شد.
وی اظهار کرد: پیش از این تمامی منازل مزاحم بر سر راه بازگشایی خیابان‌ها و معابر شهر بر اساس اعمال ماده ۱۰ قانون مدنی، پس از توافق با مالکان، رسیدگی به اعتراضات احتمالی و رعایت قیمت کارشناسی و حتی تجدید انجام کارشناسی به دلیل تامین نظر مالک انجام می‌شد، اما در این مورد خاص به دلیل طولانی شدن موضوع و عدم توافق مالک دو ساختمان مذکور، که جان عابران و سلامت مردم در این خیابان را به خطر انداخته بود، با مجوز دادستانی بجنورد تخریب و بازگشایی این خیابان آغاز شد.
به گزارش خبرنگار مهر، کار بازگشایی این خیابان بعد از پنج سال معطلی، عصر روز گذشته با ورود و قاطعیت شهردار بجنورد و به منظور روان سازی ترافیک و جلوگیری از بروز حوادث احتمالی کلید خورد.

 

    File engine/modules/prostats.php not found.
طراحی، اجرا و پشتیبانی: سفارش دات نت