امروز : جمعه, 18 آذر 1401

مطالبات شهرداری بجنورد از دستگاه‌های اجرایی وصول می‌شود

پیل تن، رئیس شورای اسلامی شهر بجنورد؛
مطالبات شهرداری بجنورد از دستگاه‌های اجرایی وصول می‌شود

بجنورد- رئیس شورای اسلامی شهر بجنورد گفت: شهرداری بجنورد از دستگاه‌های اجرایی مطالبات زیادی دارد که پیش‌بینی می‌شود تا پایان امسال ۱۵ میلیارد تومان آن وصول شود.

حسین پیلتن در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار کرد: شهرداری بجنورد بنا به برآوردها، بیش از ۴۰ میلیارد تومان از ادارات دولتی، طلبکار است که تا پایان امسال  ۱۵ میلیارد تومان آن وصول می شود.

وی افزود: بر اساس اعتباری که برای شهرداری‌های استان از سوی استانداری تخصیص پیداکرده است، قرار است بخشی از این مطالبات تا پایان سال جاری پرداخت شود.

پیلتن با اشاره به وضعیت درآمدی شهرداری بجنورد گفت: درآمدهای شهرداری به‌شدت کاهش پیداکرده و شهرداری به حد ورشکستگی و بحران رسیده است.

رئیس شورای اسلامی شهر بجنورد عنوان کرد: شهرداری بجنورد دیگر قادر به پرداخت حقوق ماهیانه کارکنان خود نیست چراکه در ماه ۴.۵ میلیارد تومان هزینه جاری اوست درحالی‌که سطح درآمدی شهرداری به ۳.۵ میلیارد تومان در ماه هم نمی‌رسد.

وی نسبت به عدم پرداخت عوارض ساختمانی از سوی ادارات ابراز گلایه کرد و گفت: مردم برای ساخت‌وسازهای خود پروانه می‌گیرند و در مقابل عوارض آن را پرداخت می‌کنند و در صورت کوچک‌ترین تخلف بلافاصله برای آنان در کمیسیون ماده ۱۰۰ تشکیل پرونده و مبالغ جریمه‌ای از مردم دریافت می‌شود.

پیلتن تصریح کرد: اما قریب به‌اتفاق ادارات بعد از تأسیس خراسان شمالی بدون کوچک‌ترین توجهی به شهرداری و بدون پرداخت هزینه‌های صدور پروانه و عوارض ساختمانی، اقدام به ساخت‌وساز کردند و هزینه‌های آن را پرداخت نکردند.

مطالبات شهرداری بجنورد از دستگاه‌های اجرایی وصول می‌شود

 

    File engine/modules/prostats.php not found.
طراحی، اجرا و پشتیبانی: سفارش دات نت