امروز : جمعه, 25 خرداد 1403

دولت امسال هیچ كمكی به شهرداری بجنورد نداشته است

رئیس کمیسیون عمران و ترافیک شورای اسلامی شهر بجنورد:
دولت امسال هیچ کمکی به شهرداری بجنورد نداشته است

رئیس کمیسیون عمران و ترافیک شورای اسلامی شهر بجنورد گفت: امسال هیچ کمکی از محل اعتبارات دولتی به شهرداری بجنورد به عنوان مرکز استان خراسان شمالی نشده است.

به گزارش خبرگزاری فارس از بجنورد، سید عباس نقیب عصر امروز در نشست شورای اسلامی شهر بجنورد با اشاره به اینکه شهرداری با مشکلات مختلف مالی دست‌به‌گریبان است اظهار کرد: امسال از محل تملک دارایی‌ها هیچ کمکی به شهرداری مرکز خراسان شمالی اختصاص نیافته است.

وی بیان کرد: در سنوات گذشته شاهد کمک‌های دولت به شهرداری بجنورد بوده اما امسال میزان کمک‌های استان به شهرداری در حد صفر بوده است.

 رئیس کمیسیون عمران و ترافیک شورای اسلامی شهر بجنورد با اشاره به  بدهی ادارات به این شهرداری بر پرداخت این بدهی‌ها از سوی دولت به شهرداری مرکز خراسان شمالی تاکید کرد.

وی متذکر شد: البته براساس تصمیمات مسؤولان استان قرار است تا بخشی از مطالبات پیمانکاران دستگاه‌ها و همچنین بدهی به شهرداری‌ها پرداخت شود که پیش‌بینی می‌شود تا 150 میلیارد ریال از این محل به شهرداری بجنورد پرداخت شود.

رئیس کمیسیون عمران و ترافیک شورای اسلامی شهر بجنورد با برشمردن شرایط مالی شهرداری گفت: امیدواریم با این اقدامی بخشی از مشکلات شهرداری برطرف شود.

معاون اداری و مالی شهرداری بجنورد نیز در این نشست از درآمد 470 میلیون ریالی شهرداری طی امسال خبر داد و گفت: بخش قابل‌توجهی از این درآمدها از محل صدور عوارض‌های ساختمانی بوده است.

سید عباس نقیب تبیین کرد: در ماه‌های اخیر به‌واسطه توقف در تخفیف‌های عوارض‌ها و صدور پروانه ساخت‌وساز، کاهش‌یافته است.

وی بیان داشت: البته معمولاً افرادی که در عرصه ساخت‌وساز فعالیت داشته معمولا در نیمه دوم سال با استفاده از تخفیف‌های دهه فجر شهرداری اقدام به دریافت مجوزها کرده که پیش‌بینی می‌شود تا درآمدهای شهرداری در این مقطع از سال هم  افزایش داشته باشد.

نقیب با اشاره به شکل‌گیری بانک اطلاعات زمین در شهرداری هم اشاره کرد و اظهار کرد: اطلاعات تمامی املاک و مستغلات شهرداری در این مجموعه احصا شده است.

رئیس شورای اسلامی شهر بجنورد نیز با اشاره به شان نظارتی شورا نسبت به فعالیت‌ها و اقدامات شهرداری اظهار کرد: ازاین‌رو شورا در راستای ایفای وظایف باید تلاش می‌کند.

حسین پیلتن توضیح داد: با توجه به جایگاه نظارتی  شورای اسلامی شهر بر اساس قانون ازاین‌رو لازم است تا به‌گونه‌ای عمل شده تا همواره پاسخگوی دستگاه‌های نظارتی بود.

 

    File engine/modules/prostats.php not found.
طراحی، اجرا و پشتیبانی: سفارش دات نت