امروز : دوشنبه, 24 مرداد 1401

خبرنگاران نقش مهمی در آگاهی بخشی جامعه ایفا می‌كنند

خبرگزاری فارس: خبرنگاران نقش مهمی در آگاهی بخشی جامعه ایفا می‌کنند

نائب رئیس شورای اسلامی شهر بجنورد از خبرنگاران در انعکاس مطالب همچون قاضی یاد کرد و گفت: خبرنگاران نقش مهمی در آگاهی بخشی جامعه ایفا می‌کنند .

به گزارش خبرگزاری فارس از بجنورد، رضا فیروزه بعدازظهر امروز در جمع اصحاب رسانه با اشاره به رسالت خطیر خبرنگاری بیان  داشت: اساسا خبرنگاران باید در انعکاس مطالب اصل بی‌طرفی را رعایت کنند .

نائب رئیس شورای اسلامی شهر بجنورد از خبرنگاران در انعکاس مطالب همچون قاضی یاد کرد و گفت: خبرنگاران نقش مهمی را در آگاهی بخشی جامعه ایفا می‌کنند .

وی افزود: کار رسانه به‌نوعی کار قضاوت است و حضور خبرنگاران به معنای واقعی حقیقت‌جو، یک ظرفیت برای جامعه است .

فیروزه با تاکید بر اینکه کسب حقیقت از لوازم و اساسا ذات اخبار است گفت: نباید با انعکاس اخبار نادرست در مخاطبان، بی‌اعتمادی ایجاد کرد .

نائب رئیس شورای اسلامی شهر بجنورد با اشاره به اینکه یکی از مهم‌ترین موضوعات در حوزه رسانه و خبرنگاران مطالبه گری و پیگیری است گفت: خبرنگاران به‌عنوان چشم و گوش مسؤولان می‌توانند طرح‌ها را پیگیری و در صورت وجود موارد، آن را در قالب خبر و گزارش به مسؤولان ذی‌ربط گوشزد کنند .

عضو شورای اسلامی شهر بجنورد  بیان داشت: به‌طور حتم این رویه برکات خوبی برای طرح‌ها داشته و باعث سامان یافتن طرح‌ها و پیگیری بیشتر مسؤولان ذی‌ربط خواهد شد .

نائب رئیس شورای اسلامی شهر بجنورد اظهار کرد: ازاین‌رو شهرداری و شورای شهر به موضوع  نقش رسانه و اطلاع‌رسانی توجه لازم را دارد .

وی در بخش با اشاره به اینکه طرح فرهنگسرای شهروند ازجمله طرح‌هایی بوده که به تایید شورای شهر بجنورد در سنوات قبل رسید گفت: هشت میلیارد  ریال بابت این طرح اعتبار گذاشته‌شده که  صرف شد .

فیروزه با یادآوری اینکه همه اعضای شورای شهر بجنورد به این موضوع رای مثبت دادند گفت: البته با توجه به قدمت این سازه و بازسازی آن انتظار بود تا  شهردار سابق به موضوع استحکام‌بخشی فنی بنا ، تجهیزات ایمنی و باز شدن درب‌ها به بیرون ساختمان توجه می‌کرد .

نائب رئیس شورای اسلامی شهر بجنورد بیان داشت: در این راستا به این دغدغه‌ها و موضوعات توجه و رسیدگی خواهد شد .

وی گفت: با توجه به حوادثی که در مراکز جمعیتی ازجمله منا  داشته ضروری است تا از هر حیث به موضوع سلامت و امنیت مردم توجه شده تا خدای ناخواسته با مشکلی مواجه نشویم .

 

خبرنگاران نقش مهمی در آگاهی بخشی جامعه ایفا می‌كنند

 

    File engine/modules/prostats.php not found.
طراحی، اجرا و پشتیبانی: سفارش دات نت