امروز : پنج شنبه, 20 بهمن 1401

امضای 5 تفاهم نامه با سرمایه گذاران خارجی

جلسه یکشنبه شب  شورای اسلامی شهر بجنورد با ارائه گزارش رئیس شورای شهر از شرکت در اجلاس جهانی شوراها و شهرداران  16 کشور خارجی آغاز شد و زمان زیادی از جلسه به بحث درباره گزارش کمیسیون عمران پیرامون چگونگی حفاری های شرکت های خدمات رسان در شهر اختصاص داده شد.

  اعضای پارلمان شهری شورای اسلامی شهر در این جلسه به بخشی از گزارش کمیسیون عمران رای دادند تا طبق آن پیمانکاران در ازای هر روز تاخیر غیر مجاز 250 هزار تومان جریمه شوند. رئیس کمیسیون عمران و ترافیک شورای اسلامی شهر بجنورد در این جلسه به ذکر آیین نامه اجرایی حفاری تعرفه شماره 45 دفترچه عوارضات سال 95 پرداخت و اظهارداشت: بر این اساس شرکت های خدمات رسان موظفند مطابق مهلت تعیین شده در مجوز وضعیت محل حفاری را طبق دستور العمل کمیسیون حفاری یا دیتایل اجرایی ابلاغ شده از سوی شهرداری  به حالت اول درآورند،اتمام نکردن پروژه در مدت تعیین شده در مجوز مشمول جرایم تاخیر است و تمدید مجوز حفاری مشروط به نظر شهرداری و با اخذ مجوز جرایم تاخیر امکان پذیر خواهد بود. وی خاطرنشان کرد: جرایم تاخیر غیر مجاز و سد معبر به ازای هر روز مبلغ 2 میلیون و 500 هزار ریال تعیین می شود.وی ادامه داد: همچنین اداره های خدمات رسان موظفند پس از اخذ مجوزهای لازم حفاری از شهرداری، بر اساس دیتایل اعلام شده از سوی شهرداری و دستورالعمل ابلاغی شورای عالی فنی کشور و کمیسیون حفاری کشور نسبت به پر کردن، مرمت،آسفالت  و موزاییک فرش کانال حفاری شده مطابق با ماده 103 قانون شهرداری اقدام کنند.

 «شادمهر» ادامه داد: شرکت های خدمات رسان موظفند در قبال دریافت مجوز حفاری از شهرداری مبلغ 100 هزار ریال بابت معابر آسفالت و مبلغ 70 هزار ریال بابت معابر زیرسازی شده به ازای هر متر مربع به حساب شهرداری واریز کنند. رئیس شورای اسلامی شهر بجنورد هم در این جلسه با اشاره به مخالفت فرمانداری با بودجه شورا بیان کرد: فرمانداری اعلام کرده است که رقم تایید شده با بخشنامه بودجه 95 کمی مغایرت دارد و خواستار اصلاح بودجه شده اند. «افشین فر» ادامه داد:   طبق صحبت با اعضای شورای شهر مطرح شد که اگر چنین اصلاحاتی انجام شود، بودجه های شورا را پوشش نمی دهد. 

 بر این اساس اعضای شورای اسلامی شهر بر مصوبه قبلی خود اصرار کردند و به آن رای دادند.  رئیس شورای اسلامی شهر بجنورد هم در این جلسه از سفر خود به تهران و شرکت در نخستین اجلاس جهانی  شوراها و شهرداران 16 کشور دنیا سخن گفت و به این موضوع پرداخت که چگونه بیشتر وقت آن ها در این اجلاس دو روزه به مذاکره با سرمایه گذارانی از 9 کشور  اختصاص یافت. «افشین فر» اظهارداشت:  در این اجلاس طبق وقت قبلی، بیشتر با سرمایه گذارانی از کشورهای ایتالیا، ترکیه، سوئیس و عراق مذاکره هایی انجام شد که بیشتر بسته های پیشنهادی ما  بسته های گردشگری و جذب توریست بود. «افشین فر» ادامه داد: دعوت نامه هایی برای این سرمایه گذاران ارسال خواهد  شد تا از نزدیک بجنورد را ببینند زیرا از آن جایی که این سرمایه گذاران با سودهای بسیار پایین کار می کنند،  اگر بتوانیم آن ها را جذب کنیم، به نفع ما خواهد بود. 

به گفته وی در مذاکره با این کشورها حدود 5 تفاهم نامه امضا شد. البته وی به این موضوع هم اشاره کرد که این تفاهم نامه ها برای هر دو طرف الزام آور نیست ولی شورای عالی استان ها آن ها را تایید کرده است.   نایب رئیس شورای اسلامی شهر بجنورد نیز در ادامه به سفر معاون سازمان بحران کشور به بجنورد اشاره کرد و گفت: شورا اعتراض خود را مبنی بر این که شرکت آب منطقه‌ای استان نباید همه اعتبارات خود را صرف پروژه‌های خارج از شهر کند و باید به مسیل و خندق‌های داخل شهر نیز توجه داشته باشد به معاون سازمان بحران کشور اعلام کرد.وی افزود: در این جلسه قرار شد تا وظایف دستگاه‌های مختلف نسبت به ساماندهی این بخش‌ها مشخص شود و هر یک در حیطه وظایف خود اقدام کنند.

 

    File engine/modules/prostats.php not found.
طراحی، اجرا و پشتیبانی: سفارش دات نت