امروز : شنبه, 12 فروردین 1402

ارائه بسته سرمایه گذاری شهری بجنورد به سرمایه گذاران خارجی/اعمال جریمه تاخیرغیر مجاز برای پیمانكاران

رئیس شورای شهر بجنورد با اشاره به برگزاری اجلاس جهانی شوراها و شهرداران در تهران گفت: این شورا نیز در این جلسه بسته های سرمایه گذاری شهری بجنورد را به سرمایه گذاران خارجی به منظور جذب سرمایه گذاران آنان ارائه داد.

 

 اعظم السادات افشین فر، رئیس شورای شهر بجنورد در جلسه رسمی شورای شهر بجنورد اظهار کرد: در اواخر تیرماه سال جاری اجلاس جهانی شوراها و شهرداران در شهر تهران برگزار شد که در این اجلاس میزهای مذاکره به منظور گفت و گو با سرمایه گذاران خارجی پیش بینی شده بود.

افشین فر با بیان اینکه شورای شهر بجنورد نیز برای حضور در پای این میزهای مذاکره ثبت نام کرده بود، گفت: در همین راستا، در پای این میز مذاکرات توانستیم با سرمایه گذاران کشورهایی از جمله ایتالیا، ترکیه، سوئیس و عراق مذاکره کنیم.

وی عنوان کرد: در این مذاکرات، بسته سرمایه گذاری در زمینه اجرای پروژه های گردشگری در شهر بجنورد به منظور جذب گردشگران را به این سرمایه گذاران ارائه دادیم که در همین راستا پنج تفاهم نامه با آنان امضا شد که البته این تفاهم نامه ها الزام آور نیستند.

افشین فر تصریح کرد: در این مذاکرات از این سرمایه گذاران دعوت کردیم که به شهر بجنورد سفر کنند تا شرایط را از نزدیک ببینند که در همین راستا، دعوت نامه هایی را برای آنان ارسال خواهیم کرد تا با سفر به شهر بجنورد زمینه جذب سرمایه گذاری آنها در شهر بجنورد فراهم شود.

افزون بر این، در این جلسه رسمی، محمد حسن شادمهر، رئیس کمیسیون عمران و ترافیک شورای شهر بجنورد به قرائت بندهای تنظیم شده در آیین نامه حفاری ها در شهر بجنورد پرداخت که این بندها طی برگزاری چندین جلسه با حضور نمایندگان شهرداری بجنورد تنظیم شده اند.

بر اساس این گزارش، اعضای شورای شهر بجنورد نیز در این جلسه به این بندهای تنظیم شده رای مثبت دادند و آنها را مصوب کردند.

به گزارش اترک نیوز، این بندهای مصوب شده آیین نامه حفاری های شهرداری بجنورد به شرح ذیل است:

شرکت های خدمات رسان ( آب و فاضلاب، برق، گاز، مخابرات ) موظف هستند در قبال دریافت مجوز حفاری از شهرداری به ازای هر متر مربع مبلغ 100 هزار ریال بابت معابر آسفالت و 70 هزار ریال بابت معابر زیرسازی شده به حساب شهرداری واریز کنند.

شرکت های خدمات رسان موظف هستند بابت حق نظارت بر حفاری، پرکاری و مرمت در معابر به ازای هر متر طول حفاری مبلغ پنج هزار تومان به حساب شهرداری واریز کنند.

شرکت درخواست کننده مجوز حفاری جهت به حال اول درآوردن محل حفاری شده می بایست تضمین اجرایی را در قالب ارائه نامه مکتوب به مدت پنج سال به شهرداری ارائه کنند.

چنانچه اداره درخواست کننده حفاری، پیمانکار انتخاب کند می بایست پیمانکار منتخب مورد تایید کمیسیون حفاری های شهر بجنورد نیز باشد.

مقرر شد کارگروهی مشتمل بر اعضای ذیل با محوریت کمیسیون هماهنگی حفاری شهر بجنورد تشکیل و آیین نامه حفاری ها تهیه و جهت تصویب به شورای شهر ارسال شود که این اعضا شامل نماینده فرمانداری، شهردار یا معاون فنی عمرانی شهرداری بجنورد، نماینده شرکت های خدمات رسان، نماینده کمیسیون عمران و ترافیک شورای شهر، نماینده شهرداری مناطق و نماینده راهنمایی و رانندگی باشند.

شرکت های خدمات رسان موظف هستند مطابق مهلت تعیین شده در مجوز، وضعیت 

محل حفاری ها را طبق دستورالعمل کمیسیون حفاری ها به حالت اول قرار دهند، عدم اتمام پروژه در مدت تعیین شده در مجوز مشمول جریمه تاخیرات می شود، تمدید مجوز حفاری مشروط به نظر شهرداری و با اخذ جرایم تاخیر امکانپذیر می شود.

تبصره: برای پیمانکاران شرکت های خدمات رسان در انجام حفاری ها جریمه تاخیرات غیر مجاز و سد معبر به ازای هر روز تاخیر 250 هزار تومان تعیین شد.

 

 

    File engine/modules/prostats.php not found.
طراحی، اجرا و پشتیبانی: سفارش دات نت