امروز : جمعه, 18 آذر 1401

شهرداری بجنورد در هزینه‌های روزمره خود مانده است

شهرداری بجنورد در هزینه‌های روزمره خود مانده است

 

پیل تن، رئیس شورای اسلامی شهر بجنورد:
شهرداری بجنورد در هزینه‌های روزمره خود مانده است

رئیس شورای اسلامی شهر بجنورد با برشمردن وضعیت درآمدی شهرداری مرکز خراسان شمالی گفت: شهرداری بجنورد در هزینه‌های روزمره خود مانده است.

به گزارش خبرگزاری فارس از بجنورد، حسین پیلتن بعدازظهر امروز در نشست با شماری از اعضای شورای اسلامی شهر در خصوص حقوق‌های معوقه برخی از کارگران سازمان‌های تابعه شهرداری اظهار کرد:  اکنون چیزی که وجود دارد اینکه حقوق کارگران فضای سبز به مدت چهارماه،  سلاخ‌های کشتارگاه صنعتی بجنورد یک ماه و اتوبوس‌رانی دوماه بوده که عقب‌افتاده است.

رئیس شورای اسلامی شهر بجنورد بیان داشت: حقوق سلاخ‌ها با توجه به تغییر و تحولات انجام‌شده به تاخیر افتاده که خوشبختانه با روشن شدن وضعیت کشتارگاه  به‌زودی این معوقات پرداخت خواهد شد.

وی گفت: پاداش،عیدی وحق لباس کارگران فضای سبز شهرداری بجنورد از سال 94 پرداخت‌نشده است که امیدواریم گشایشی در درآمدهای شهرداری ایجاد تا این مطالبات پرداخت شود.

پیلتن با طرح این سؤال که آیا این حقوق معوقه را شهرداری عمدا پرداخت نمی‌کند تصریح کرد: واقعیت این بوده که شهرداری بجنورد در هزینه‌های روزمره خود مانده است.

وی با اشاره به مطالبات شهرداری از دستگاه‌های دولتی تصریح کرد: در این راستا اخیرا استانداری 93 قطعه زمین را تغییر کاربری داده که پس از سپری شدن مراحل آن و از محل فروش این عرصه‌ها از طریق مزایده، بدهی شهرداری به کارگران، شرکت گاز، تامین اجتماعی و شرکت گاز پرداخت خواهد شد.

رئیس شورای اسلامی شهر بجنورد با یادآوری اینکه دستگاه‌های دولتی میلیاردها تومان به شهرداری بدهی دارند اضافه کرد: کانون پرورش،سازمان تبلیغات اسلامی و برخی دیگر از دستگاه‌ها به‌واسطه واگذاری زمین از سوی شهرداری، بدهکار این مجموعه خدمات رسان هستند.

وی با اشاره به برخی تجمعات کارگران در مقابل استانداری،فرمانداری و سایت مراکز تصریح کرد: اینکه کارگران جلوی استانداری، شهرداری و فرمانداری  رفته و تجمع کنند، اساسا کار درستی نیست و آب به آسیاب دشمن ریختن است.

رئیس شورای اسلامی شهر بجنورد بیان داشت: اساسا این باعث سوءاستفاده رسانه‌های بیگانه و بزرگ‌نمایی می‌شود که باید کارگران از انجام این رویه پرهیز شود.

وی گفت:  اینکه برخی از کارگران شهرداری به خاطر طلب‌ها و آن‌هم نزدیک انتخابات این جریانات را به وجود آورند، درست نیست.

رئیس شورای اسلامی شهر بجنورد تاکید کرد: لازم است تا از بزرگ‌نمایی این قبیل حرکات جلوگیری شود تا موضوع مطالبات کارگران در یک فضای منطقی پیگیری وبه نتیجه برسد.

    File engine/modules/prostats.php not found.
طراحی، اجرا و پشتیبانی: سفارش دات نت