امروز : شنبه, 12 آذر 1401

گلستان شهر بجنورد توپی سرگردان میان شهرداری و اداره كل راه و شهرسازی

گلستان شهر بجنورد توپی سرگردان میان شهرداری و اداره كل راه و شهرسازی

 

رئیس کمیسیون عمران و ترافیک شورای اسلامی شهر بجنورد گفت: بودجه مالی شهرداری اجازه نمی‌دهد که این نهاد وظیفه ایجاد زیرساخت در منطقه گلستان شهر را قبول کند.

سید حسین نقیب در گفت و گو با خبرنگار ایسنا، منطقه خراسان‌شمالی، با اشاره به اینکه اداره کل راه و شهرسازی فاز یک این منطقه را تقریبا آماده کرده است اما مسائلی همچون اجرای آسفالت، زیرسازی خیابان، پیاده رو سازی و ... در فاز دو و سه این منطقه باقی مانده است، تاکید کرد: طبق قانون اداره کل راه و شهرسازی وظیفه دارد این امکانات را به طور کامل در مناطقی که مسکن‌های مهر ساخته شده اند را فراهم کند و در اختیار شهرداری قرار دهد.

وی افزود: در فاز دو گلستان شهر یک پارک به مساحت 8.5 هکتار پیش بینی شده است که هزینه ایجاد و انتقال آب آن نیازمند حدود 100 میلیارد ریال اعتبار است.

نقیب با بیان اینکه ساخت پیاده رو، آسفالت و پارک در این منطقه به اعتباری حدود 250 میلیارد ریال نیاز است، ادامه داد: شهرداری چنین بودجه ای برای تکمیل این بخش‌ها ندارد و از قبول آن خودداری می کند.

این مقام مسئول تصریح کرد: هر چند که شهرداری برای کمک به مردم این منطقه جمع آوری زباله، رفت و روب و خدمات رسانی با اتوبوس ها را انجام می‌دهد.

وی در پاسخ به این سوال که قرار بر این بود تا اداره کل راه و شهرسازی استان هزینه آماده سازی این زیرساخت‌ها را به شهرداری پرداخت کند و این نهاد امر آماده سازی زیرساخت‌ها را انجام دهد، اظهار کرد: اداره کل راه و شهرسازی استان آه ندارد که با ناله سودا کند و در گذشته یک قرار داد 260 میلیارد ریالی با بنیاد مسکن منعقد کرده بود که آماده سازی زیرساخت‌ها را انجام دهد اما به علت نبود اعتبار این امر محقق نشد.

نقیب گفت: مسکن‌های مهر گلستان شهر بجنورد در فاصله حدود شش کیلومتری این شهر واقع شده است و آیا می‌شود بودجه ای که باید در خود شهر هزینه کرد را در آنجا هزینه کرد.

وی خاطرنشان کرد: از سوی دیگر هنوز برای ساخت کانال انحراف سیلاب در این منطقه کاری نشده است و نمی‌توان این هزینه را در این مکان هزینه کرد.

گفتنی است گلستان شهر بجنورد به‌ عنوان بزرگ‌ترین شهرک اقماری استان در حدود شش کیلومتری بجنورد، مرکز خراسان‌شمالی قرار داشته که 20 هزار نفر را در خود جای‌داده و برای افق اسکان 100 هزار نفر جمعیت طراحی‌ شده است.

    File engine/modules/prostats.php not found.
طراحی، اجرا و پشتیبانی: سفارش دات نت