امروز : پنج شنبه, 20 بهمن 1401

خانه های قدیمی بجنورد تبدیل به مهمانخانه گردشگران شود/ شهربازی و تله‌كابین در شهر ساخته می‌شود

خانه های قدیمی بجنورد تبدیل به مهمانخانه گردشگران شود/ شهربازی و تله‌كابین در شهر ساخته می‌شود

 

نقیب، رئیس کمیسیون عمران و ترافیک شورای شهر:
خانه های قدیمی بجنورد تبدیل به مهمانخانه گردشگران شود/ شهربازی و تله‌کابین در شهر ساخته می‌شود

رئیس کمیسیون عمران و ترافیک شورای اسلامی شهر بجنورد گفت: خانه های قدیمی در شهر بجنورد تبدیل به مهمانخانه برای گردشگران شود.

به گزارش ایسنا، منطقه خراسان شمالی، سید حسین نقیب در جلسه علنی شورای اسلامی شهر بجنورد افزود: در شهرهای توریست پذیری همچون اصفهان از این ظرفیت استفاده شده و منازل خیلی قدیمی برای اسکان مسافران و گردشگران تبدیل به مهمان خانه شده اند که تعداد زیادی از این افراد نیز از آن ها استقبال می کنند.

وی ادامه داد: اگر اعضاء موافق باشند طرحی در این خصوص نوشته شود و منازل قدیمی که در این شهر چنین ظرفیتی دارند تغییر کاربری داده شود و تبدیل به مهمان خانه شوند که این امر در ماندگار مسافران نیز تاثیرگذار خواهد بود.

نقیب اظهار کرد: در شهر بجنورد منازل قدیمی با حیاط های خیلی بزرگ و حوض های زیبایی وجود دارد که امکان اجرای چنین طرحی در آن وجود دارد.

حسین پیلتن رئیس شورای اسلامی شهر بجنورد در ادامه این جلسه گفت: مقرر شده است که اداره کل راه و شهرسازی زمینی را برای ساخت شهربازی جدید در این شهر اختصاص دهد.

وی با اشاره به اینکه قرار بر این است تا زمین اختصاص داده شده در حوالی روستای کلاغ آشیان باشد، افزود: در قسمتی از این زمین شهربازی و در قسمتی نیز فضای سبز ساخته و ایجاد می شود.

به گفته وی علاوه بر آن این منطقه قابلیت ساخت تله‌کابین را نیز دارد.

گفتنی است اکثریت اعضای شورای اسلامی شهر بجنورد با اختصاص این زمین و اجرای این پروژه در این محل موافقت کردند.

    File engine/modules/prostats.php not found.
طراحی، اجرا و پشتیبانی: سفارش دات نت