امروز : شنبه, 12 فروردین 1402

اردیبهشت ماه، موعود پرداخت بدهی استانداری به شهرداری/ اصرار شورای شهر به پرداخت پاداش ۵ میلیونی به شهردار

در تازه ترین جلسه شورای شهر بجنورد عنوان شد؛
اردیبهشت ماه، موعود پرداخت بدهی استانداری به شهرداری/ اصرار شورای شهر به پرداخت پاداش ۵ میلیونی به شهردار

خبرگزاری شبستان: رئیس شورای اسلامی شهر بجنورد گفت: استانداری تا اردیبهشت ماه بدهی خود بابت زمین هایی که برای احداث پروژه های مختلف از شهرداری گرفته بود را تسویه حساب می کند تا شهرداری بتواند از این محل بدهی های گذشته را تسویه کند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از بجنورد؛ در جلسه علنی شنبه شب شورای شهر بجنورد، «حسین پیلتن» رئیس شورای اسلامی شهر عنوان کرد: طی سال 95 امور مالیاتی برای شهرداری بجنورد مبلغ 17 میلیارد تومان مالیات بر ارزش افزوده واریز کرده است.

 وی به حقوق عقب مانده کارگران شرکتی شهرداری بجنورد هم اشاره کرد و گفت: مبلغی که از محاسبات انجام شده در ارزش افزوده ها از آن شهرداری شد صرف پرداخت معوقه حقوق کارگران اتوبوسرانی و فضای سبز شد بر همین اساس این کارگران در حال حاضر فقط یک ماه حقوق و عیدی پایان سالشان معوق مانده است.

 افزایش کرایه تاکسی ها
«سید صبری سیدی» عضو دیگر شورای شهر هم در نطق پیش از دستور به شکایت و گلایه مندی رانندگان تاکسی مبنی بر عدم افزایش کرایه ها در سال جاری اشاره کرد و گفت: افزایش کرایه در سایر استان ها انجام شده ولی در این استان با وجود شکایت هایی که هست هنوز تغییری ایجاد نشده است.
 
وی همچنین از اجرایی نشدن طرح پارک بان در بجنورد ابراز گلایه کرد و از رئیس کمیسیون ترافیک خواست در این باره توضیح دهد، علاوه بر این از اینکه جلسات در کمیسیون ها کمتر برگزار می شود و شهروندان پاسخی از نامه های ارسالی دریافت نمی کنند، ابراز تأسف کرد.
 
«حسین پیلتن» رئیس شورای شهر هم با قاطعیت عنوان کرد که در کارتاپل شورای شهر نامه ای بدون پاسخ وجود ندارد و از روسای کمیسیون ها هم درخواست شده تا نامه های ارجاعی را در اسرع وقت پاسخ دهند.
 
وی در خصوص افزایش نرخ کرایه تاکسی ها هم گفت: تا کنون هیچ راننده معترضی به شورای شهر مراجعه نکرده زیرا رانندگان می دانند که هر سال افزایش قیمت کرایه ها اواخر اردیبهشت اعمال می شود، هیچ سال این تغییرات در فرودین ماه انجام نشده است.
 
پیلتن با تأکید بر این که عملکرد شورای شهر طی دوره چهارم شفاف و روشن است، خاطر نشان کرد که حاضر است با ارائه سند و مدرک قانونی با هریک از کاندیدهای شورای شهر مناظره کرده و از عملکرد این دوره دفاع کند.

 «حسین نقیب» رئیس کمیسیون عمران و ترافیک هم در ارتباط با طرح پارک بان گفت: با توجه به اینکه طرح پارک بان در بجنورد گسترش یافته است در جلسه شورای ترافیک شهرستان مطرح شد تا تعداد خیابان ها، عمق و وسعت آنها بررسی شود، اگر مبلغ هزینه کرد بیش از 200 میلیون تومان باشد فراخوان اعلام شود و اگر هم کمتر از آن بود کمیسیون همتا شورا آن را مورد بررسی قرار دهد.

 در ادامه این جلسه همچنین نامه فرمانداری مبنی بر مخالفت با برخی از مصوبات شورای شهر قرائت شد و اعضای شورای شهر هم در مقابل برخی از مخالفت ها اصرار به اجرایی شدن و به دنبال راه حل بودند که از آن جمله پرداخت پاداش 50 میلیون ریالی به شهردار بود.
 
رئیس شورای شهر بجنورد عنوان کرد: با توجه به اینکه مدت خدمت شهردار بجنورد تا پایان سال 9 ماه بود، به لحاظ قانونی فقط ملبغ 15 میلیون و هفتاد و هشت هزار ریال پاداش دریافت می کرد ولی بنا به رأی اعضای شورای شهر مصوب شد این پاداش به 50 میلیون ریال برسد.
 
وی با اشاره به صحبت ها و گمانه زنی هایی که با مدیر کل دفتر امور شهری استانداری انجام داده، گفت: پیشنهاد شد که شورای شهر مابه التفاوت این مبلغ را از هزینه های شورای شهر و از ردیف هدایا پرداخت کند تا با این پاداش از شهردار بجنورد به خاطر خدماتی که انجام داده تقدیر، تشکر و دلجویی شود.
 
به گزارش خبرنگار ما این پیشنهاد رئیس شورای شهر مورد رأی گیری قرار گرفت و اکثریت اعضای شورای شهر موافقت کرده و اصرار به پرداخت این پاداش به شهردار را داشتند.

 تقدیر از یک خبرنگار پیشکسوت
«جمشید گریوانی» رئیس کمیسیون زیست و خدمات شهری شورای شهر هم در این جلسه یاد یکی از خبرنگاران فعال حوزه شهرداری را گرامی داشت و گفت: «اکبر منصوری» خبرنگار خبرگزاری فارس گام های بسیار خوبی را برای توسعه و آبادانی این استان برداشت ولی در کمال ناباوری و به ناحق کنار گذاشته شد.

 وی از اعضای شورای شهر درخواست کرد تا آن طور که در شآن این خبرنگار است از وی تقدیر شود زیرا شخصیت و جایگاه یک خبرنگار فارغ از جناح و تقسیم بندی های سیاسی، قابل احترام است.

    File engine/modules/prostats.php not found.
طراحی، اجرا و پشتیبانی: سفارش دات نت