امروز : جمعه, 07 بهمن 1401

اجرای طرح مدیریت شهری در بجنورد یك ضرورت است

اجرای طرح مدیریت شهری در بجنورد یك ضرورت است

 

نقیب، رئیس کمیسیون عمران و ترافیک شورای اسلامی شهر بجنورد:
اجرای طرح مدیریت شهری در بجنورد یک ضرورت است

به گزارش خبرگزاری فارس از بجنورد، سید حسین نقیب عصر امروز در نشست با اعضای کمیسیون عمران و ترافیک اظهار کرد: اعمال مدیریت یکپارچه شهری در بجنورد بخشی از مشکلات را کاهش می‌دهد.

وی بابیان اینکه از 29 بند ماده 71 قانون شهرداری‌ها 23 بند در خصوص مدیریت شهری بوده و بدان اختصاص دارد تصریح کرد: ازاین‌رو شورای اسلامی شهر باید با استانداری و سازمان برنامه‌وبودجه مکاتبه کرده تا ازاین‌پس هرگونه کار عمرانی در شهر با مشورت شورای اسلامی شهر و شهرداری انجام شود.

نقیب تاکید کرد: اساسا این موضوع یک قانون بوده و شورای اسلامی شهر و شهرداری بر اساس این قانون می‌بایست در جریان طرح‌های فرهنگی،رفاهی و اجتماعی قرار داشته باشند.

رئیس کمیسیون عمران و ترافیک شورای اسلامی شهر بجنورد بابیان اینکه اخیرا برخی از اعضای شورای شهر در نمایشگاه شهر ایده‌آل کیش حضور یافتند تصریح کرد: این حضور تجربه خوبی برای اعضای شورا شهر بوده تا از تجارب سایر شهرها هم بهره ببرد.

وی همچنین با اشاره به تشکیل کارگروه‌هایی برای کلان‌شهرها و برخی از مراکز استان‌ها تصریح کرد: ازاین‌رو بنا شورای اسلامی شهر و شهرداری بجنورد هم به‌منظور قرار گرفتن در این کارگروه پیشنهاد و درخواست خود را ارائه خواهد کرد.

عضو دیگر شورای اسلامی شهر بجنورد هم بر لزوم پیگیری برای وصول مطالبات شهرداری از دستگاه‌های مختلف استان تاکید کرد.

حسن شادمهر تصریح کرد: در این زمینه مذاکراتی با رئیس سازمان اقتصاد و دارایی استان انجام‌شده است تا برای این موضوع ورود داشته باشد.

وی گفت: با توجه به وضعیت مالی شهرداری ازاین‌رو پرداخت این مطالبات شهرداری از سوی دستگاه‌ها ضرورت دارد.

شادمهر تصریح کرد: اکنون به‌واسطه شرایط مالی پیمانکاران مختلف از شهرداری طلب داشته و باید این موضوع تعیین تکلیف شود.

وی گفت: از سوی دیگر به سبب مسائلی مالی که شهرداری بجنورد با آن مواجه بوده حقوق کارگران فضای سبز چند ماه بوده که پرداخت‌نشده است و باید در این زمینه تدبیر شود.

عضو شورای اسلامی شهر بجنورد از دستگاه‌های استان خواست تا نسبت به پرداخت دیون خود به شهرداری اقدام کنند.

    File engine/modules/prostats.php not found.
طراحی، اجرا و پشتیبانی: سفارش دات نت