امروز : جمعه, 11 فروردین 1402

روند پرداخت مطالبات شهرداری بجنورد توسط اداره‌ها طولانی شد

عضو شورای شهر بجنورد:
روند پرداخت مطالبات شهرداری بجنورد توسط اداره‌ها طولانی شد

عضو شورای اسلامی بجنورد گفت: روند پرداخت مطالبات شهرداری بجنورد از دستگاه‌های اجرایی خراسان شمالی طولانی شده است.

رضا فیروزه در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در بجنورد اظهار داشت: پرداخت مطالبات شهرداری توسط دستگاه‌های دولتی در شرایط فعلی که شهرداری مشکل تأمین حقوق کارگران را دارد ضروری است.

فیروزه تصریح کرد: بسیاری از اداره‌های دولتی استان درباره پرداخت بدهی‌های معوق خود به شهرداری تحرکی از خود نشان نمی‌دهند.

رئیس کمیسیون نظارت و پیگیری شورای اسلامی شهر بجنورد گفت: از مدیریت ارشد استان خواسته‌ایم وارد عمل شده و به ادارات بدهکار دستور دهد تا بدهی خود را پرداخت‌نموده تا شهرداری از این بحران خارج شود.

فیروزه با اشاره به اینکه کارگران شهرداری عیدی و پاداش سال 95 را هنوز به‌طور کامل دریافت نکرده‌اند افزود: شهردار فعلی بجنورد اوایل تیرماه به سرکار آمد و بخشی از این بدهی‌ها مربوط به دوره گذشته است.

وی تصریح کرد: لازم است به‌منظور شفاف‌سازی اخبار و اطلاعات اداره کل تعاون و کار به موضوع ورود و مستندات را به نمایندگی از جامعه کارگری بررسی و برای تسریع در وصول مطالبات شهرداری پای‌کار بیاید.

عضو شورای اسلامی افزود: شهرداری و شورای شهر به‌منظور مدیریت هزینه‌ها و روان‌سازی و صرفه‌جویی در امور مالی و ایجاد انگیزه پیگیر تبدیل وضعیت قراردادها به‌صورت مستقیم شدند و متأسفانه فرمانداری با مصوبه مخالفت کرد و از طرفی در مناقصه اخیر هیچ شرکتی برای ورود به این عرصه اعلام آمادگی نکرده است.

عضو شورای اسلامی بجنورد افزود: اخیراً شنیده‌ایم که دفترچه بیمه سازمان تأمین اجتماعی کارگران شهرداری تمدید نشده است و این در حالی است که بخش اعظمی از درآمدهای شهرداری مستقیماً به تأمین اجتماعی پرداخت و انباشت در پس اندازهای سرمایه‌های این سازمان می‌شود و به‌اندازه کافی نیز از اموال غیرمنقول شهرداری در توقیف این سازمان است.

روند پرداخت مطالبات شهرداری بجنورد توسط اداره‌ها طولانی شد

 

    File engine/modules/prostats.php not found.
طراحی، اجرا و پشتیبانی: سفارش دات نت