امروز : پنج شنبه, 10 اسفند 1402

قیمت گذاری منطقی برای برخی از مسكن های موجود در بافت فرسوده انجام نشده است

رئیس شورای اسلامی شهر بجنورد:
قیمت گذاری منطقی برای برخی از مسکن های موجود در بافت فرسوده انجام نشده است

رئیس شورای اسلامی شهر بجنورد گفت: قیمت گذاری منطقی برای برخی از مسکن های موجود در بافت فرسوده این شهر انجام نشده است.

حسین پیلتن در گفت و گو با خبرنگار ایسنا، منطقه خراسان شمالی، در پاسخ به این سوال که برخی از مالکان ساکن در بافت فرسوده این شهر به علت تفاوت قیمت های ارائه شده هیچ تمایلی به فروش و یا نوسازی منازل خود را ندارند، افزود: این موضوع درست است و برای حل این مشکل به اداره کل راه و شهرسازی استان اعلام شده تا کارشناسانی را برای قیمت گذاری کل بلوک موجود در یک منطقه به کار گیرند تا تفاوت قیمت میان دو ملک قرار گرفته در مجاور یکدیگر وجود نداشته باشد.

وی با اشاره به اینکه در گذشته 2.5 هکتار از مساحت بافت فرسوده این شهر توسط شرکت ارمغان فریز شده است، ادامه داد: در گذشته در قسمتی از این مساحت ساخت و ساز انجام شد اما نیمه کاره باقی مانده است.

پیلتن اظهار کرد: برای حل این مشکل، ادامه ساخت و ساز در این منطقه و خارج شدن املاک از فریز مدیر عامل این شرکت عوض شد و امیدوار هستیم با انتصاب مدیر عامل جدید ساخت و ساز در این منطقه رونق گیرد.

وی با بیان اینکه در دیگر مناطق بافت فرسوده این شهر ساخت و ساز و نوسازی توسط خود شهروندان انجام گرفته است، بیان کرد: سایر افراد ساکن در این مناطق برای اینکه بتوانند این امر را راحت تر انجام دهند در صورت رعایت قوانین مشمول تخفیفات 100 درصدی شهرداری می شوند.

این مقام مسئول تصریح کرد: علاوه بر آن مساحت 2.5 هکتاری مذکور، بخش هایی از بافت فرسوده واقع در منطقه پای توپ تا خیابان جوادیه نیز در آن، توسط مالکان ساخت و ساز انجام نشده که یکی از علت های آن پایین بودن وضعیت اقتصادی است.

 

    File engine/modules/prostats.php not found.
طراحی، اجرا و پشتیبانی: سفارش دات نت