امروز : جمعه, 11 آذر 1401

قانون برای حفظ باغ و باغچه‌های محدوده شهر بجنورد اجرایی شود

قانون برای حفظ باغ و باغچه‌های محدوده شهر بجنورد اجرایی شود


عضو شورای اسلامی شهر:
قانون برای حفظ باغ و باغچه‌های محدوده شهر بجنورد اجرایی شود

عضو شورای اسلامی شهر بجنورد گفت: قانون برای حفظ باغ و باغچه‌های موجود در محدوده شهر بجنورد اجرایی شود.

علیرضا باغچقی در گفت و گو با خبرنگار ایسنا، منطقه خراسان‌شمالی، با اشاره به اینکه باغ و باغچه‌های موجود در محدوده شهر از مرحله خطر تخریب گذشته اند و تعداد محدودی از آن‌ها باقی مانده است، افزود: در حاضر حاضر تعداد خیلی کمی از باغ و باغچه در سطح شهر مشاهده می‌شود و بسیاری از آن‌ها تخریب شده اند.

وی ادامه داد: در گذشته باغ‌های همچون باغ اردشیر خان، مطهری و آروین در شهر بجنورد وجود داشت اما تمامی آن‌ها خراب شده اند و تبدیل به واحدهای مسکونی شده اند.

باغچقی با تاکید بر اینکه قانون در خصوص جلوگیری از قطع اشجار وجود دارد که در صورت وقوع چنین امری شخص با مصادره ملک مواجه خواهد شد، اظهار کرد: بزرگترین مشکل در حوزه مربوط به عدم اجرای قانون است که اگر قانون اجرایی می‌شد بسیاری از این باغ و باغچه‌ها نیز در بجنورد موجود بودند.

وی با اشاره به باغات موجود در شهر بجنورد در حال حاضر تصریح کرد: شنیده‌ها حاکی از آن است پیگیری‌هایی برای تخریب برخی از باغات سطح شهر در حال انجام است.

این مقام مسئول در پاسخ به این سوال که سال گذشته شورای شهر مصوبه ای مبنی بر شناسایی باغ و باغچه‌های سطح شهر داشته است و آیا این مصوبه اجرایی شد، گفت: حفظ باغ و باغچه‌های سطح شهر دارای قانون است اما برای تاکید بیشتر شهرداری بجنورد موظف به شناسایی آن شد.

وی افزود: یکی از کاربردهای این باغ‌ها در سطح شهر می‌تواند پارک‌های محلی برای مردم باشد.

    File engine/modules/prostats.php not found.
طراحی، اجرا و پشتیبانی: سفارش دات نت