امروز : شنبه, 12 فروردین 1402

شهرداری بجنورد طرح مطالعاتی برای جذب سرمایه گذار ندارد

در گفتگو با مهر مطرح شد:
شهرداری بجنورد طرح مطالعاتی برای جذب سرمایه گذار ندارد

عضو شورای اسلامی شهر بجنورد با اشاره به ضرورت تهیه طرح های مطالعاتی بر مبنای نیازهای شهر، گفت: شهرداری مرکز استان طرح مطالعاتی برای جذب سرمایه گذاری در بخش خصوصی ندارد.

سیده صبری سیدی در گفتگو با خبرنگار مهر بابیان اینکه همواره قبل از برنامه‌ریزی برای اجرای پروژه‌های شهری و مطالعه دقیق آن، مشکل سرمایه‌گذار مطرح می‌شود، اظهار کرد: مشکل شهرداری بجنورد، سرمایه‌گذار نیست بلکه عدم وجود طرح مطالعاتی برای جذب سرمایه‌گذار است.

سیدی تصریح کرد: تا زمانی که تصویر دقیق و مشخصی از طرح وجود نداشته باشد و جزئیات و نحوه مشارکت بخش خصوصی در سرمایه‌گذاری مشخص نشود، سرمایه‌گذار نیز رغبتی برای مشارکت پیدا نخواهد کرد.

وی عنوان کرد: جذب سرمایه‌گذار به‌منظور مشارکت در پروژه‌های شهری نیاز به همت و صدور فراخوان‌هایی دارد که در صورت تحقق این مهم، باید برای نگهداشت سرمایه‌گذار نیز بیش‌ازپیش همت داشت.

وی بابیان اینکه در بیشتر مواقع، سرمایه‌گذاران در پروسه‌های زمان‌بر همچون دریافت پروانه و غیره معطل می‌شوند، گفت: حمایت از سرمایه‌گذار به‌درستی انجام نمی‌گیرد.

شهرداری بجنورد طرح مطالعاتی برای جذب سرمایه گذار ندارد

 عضو کمیسیون پژوهش و سرمایه‌گذاری شورای اسلامی شهر بجنورد با اشاره به‌ ضرورت ایجاد پروژه‌های شهری بر مبنای نیازهای شهر، افزود: پروژه‌های شهری باید از سوی کارشناسان مطالعه و بر اساس آن طرح جامعی به‌منظور جذب سرمایه‌گذار تهیه شود.

سیدی ایجاد پارک اختصاصی بانوان را یکی از نیازهای حوزه شهری برشمرد و عنوان کرد: برای این منظور، هفت هکتار زمین در محل منطقه دوبرار در نظر گرفته‌شده بود که هرسال نیز یک میلیارد تومان اعتبار برای اجرای آن در نظر گرفته می‌شد.

وی تصریح کرد: این اعتبارات نه‌تنها اختصاص نیافت، بلکه پس از هفت سال به دلیل عدم وجود نگاه حمایتی در شورای شهر و شهرداری بجنورد، این طرح مسکوت ماند، درحالی‌که مطالعات آن انجام‌ شده است و در صورت تخصیص اعتبار، در بلندمدت استقبال خوبی از سوی بانوان انجام می‌گرفت.

وی با اشاره به اینکه اگر به کمبودهای حوزه بانوان در مسائل و امکانات شهری توجه شود، جامعه‌ای سالم و بانشاط‌تر خواهیم داشت، اظهار کرد: طرح‌هایی به این منظور آماده و در دست داریم که اجرایی شدن آن‌ها نیاز به حمایت‌های بیشتری از سوی اعضای شورای شهر و شهرداری بجنورد دارد.

این عضو شورای شهر بجنورد از تشکیل بانک جامع اطلاعاتی بانوان شهر بجنورد خبر داد و افزود: در این بانک جامع، اطلاعات بانوان شاغل و فعال شهر گردآوری می‌شود تا در هر حوزه شغلی و مدیریتی، در صورت نیاز از ظرفیت بانوان توانمند نیز استفاده شود.

سیدی اشاره‌ای نیز به مشکلات بانوان کسبه شهر بجنورد داشت و تصریح کرد: حداقل دو هزار نفر از بانوان شهر در این حوزه فعالیت دارند که در حال حاضر با مشکلاتی همچون کسادی بازار، مالیات، تعزیرات و غیره روبرو هستند.

وی همچنین از ایجاد بازارچه فروش محصولات بانوان سرپرست خانوار خبر داد و گفت: این بازارچه به مدت ۱۵ روز و در محل سابق سینمای بجنورد راه‌اندازی می‌شود تا در آستانه سال نو، درآمدی برای این بانوان ایجاد شود.

وی بابیان اینکه باید از بانوان کارآفرین، حمایت بیشتری شود، تأکید کرد: بسیاری از این افراد برای دریافت تسهیلات، تأمین ضامن و غیره به مشکل برخوردند که لازم است نهادها و سازمان‌های مربوطه حمایت‌های بیشتری را از بانوان بی‌سرپرست و بد سرپرست کارآفرین و دارای ایده انجام دهند.

    File engine/modules/prostats.php not found.
طراحی، اجرا و پشتیبانی: سفارش دات نت