امروز : سه شنبه, 01 فروردین 1402

طبیعت اطراف شهرك فرهنگیان در حال از بین رفتن است

رئیس کمیسیون عمران و ترافیک شورای اسلامی شهر بجنورد گفت: طبیعت اطراف شهرک فرهنگیان در حال از بین رفتن است.

به گزارش ایسنا، منطقه خراسان‌شمالی، سید حسین نقیب در جلسه علنی شورای اسلامی شهر بجنورد افزود: متاسفانه نخاله‌های ساختمانی در اطراف این شهرک تخلیه می‌شود این درحالیست که در برخی از این نخاله‌ها موریانه نیز وجود دارد.

وی ادامه داد: تخلیه فاضلاب‌های خانگی توسط خودروهای تخلیه فاضلاب یکی دیگر از مشکلات مردم این منطقه است.

وی با اشاره به اینکه به علت اینکه در کوه باباموسی خاک ریزدانه وجود ندارد و به همین دلیل زباله‌های انباشته شده در این منطقه به صورت اصولی دفن نمی‌شود، اظهار کرد: نخاله‌های تخلیه شده در شهرک فرهنگیان یکی از ظرفیت‌هایی است که می‌توان از آن استفاده کرد و در دفن زباله‌ها در کوه باباموسی از آن بهره برد.

نقیب با بیان اینکه برخی از افراد این موضوع را مطرح می‌کنند که امکان تردد خودرو برای تخلیه نخاله به کوه باباموسی وجود ندارد، تصریح کرد: این مسائل بهانه است و چطور خودروهای حمل زباله، زباله‌ها را به آن مکان انتقال می‌دهند.

وی تاکید کرد: اگر این امر انجام شود زباله‌ها به درستی دفن می‌شود، نخاله‌ها در شهرک فرهنگیان انباشته نمی‌شود و بهداشت مردم ساکن در منطقه علی آباد نیز تامین می‌شود.

محمد حسن شادمهر یکی از اعضای شورا در ادامه جلسه به موضوع فرهنگ سرای شهروند اشاره کرد و گفت: سه کارشناس رسمی دادگستری تشخیص دادند که بنای ساختمان فرهنگ سرای شهروند مقاوم نیست اما به کمیسیون ارجاع داده شده است و انجام این کار بی معنا است.

وی خاطرنشان کرد: بنده شخص رئیس شورا را علت اصلی عدم پیگیری به این موضوع می‌دانم و فکر می‌کنم موضوع کاملا مشخص و هدفمند است که چرا این امر پیگیری نمی‌شود.

وی بیان کرد: رئیس شورا باید شفاف و مستقیم بگوید که از عهده رئیس کمیسیون عمران و ترافیک بر نمی‌آید.

حسین پیلتن رئیس شورای اسلامی شهر بجنورد نیز در ادامه تصریح کرد: طبق آیین نامه باید نظر کارشناسی به کمیسیون عمران و ترافیک ارجاع داده و در آنجا رسیدگی می‌شد.

سید حسین نقیب رئیس کمیسیون عمران و ترافیک شورای اسلامی شهر بجنورد نیز گفت: رسیدگی به موضوع فرهنگ سرا در دستور کار کمیسیون قرار گرفت اما به علت حجم بالای نامه‌ها و رسیدگی به آن تقاضای مهلت یک داده خواسته شد.

وی توضیح داد: سه کمیسیون به علت عدم شرکت برخی از پرسنل شهرداری تشکیل نشده و از روال عادی خود خارج شده است.

وی بیان کرد: هم اکنون تعدادی از سازه‌ها در شهر بجنورد وجود دارند که از مقاومت بالایی برخوردار نیستند اما به علت عدم وجود فضا مجبور به استفاده از آن‌ها هستیم.

 

 

طبیعت اطراف شهرك فرهنگیان در حال از بین رفتن است

 

 

 

    File engine/modules/prostats.php not found.
طراحی، اجرا و پشتیبانی: سفارش دات نت