امروز : جمعه, 11 فروردین 1402

چگونگی عقد قرارداد مستقیم شهرداری بجنورد با نیروهای شركتی

رئیس شورای شهر بجنورد چگونگی عقد قرارداد مستقیم شهرداری بجنورد با نیروهای شرکتی اش که مغایر با قانون است را تشریح کرد.

حسین پیلتن، رئیس شورای شهر بجنورد در گفت و گو با خبرنگار عصر اترک در این باره اظهار کرد: نیروهای شرکتی سازمان های تابعه شهرداری بجنورد شامل سازمان پارک ها و فضای سبز، کشتارگاه صنعتی و سی ان جی ها طی چند ماه اخیر خواستار تبدیل وضعیت شغلی خود بودند همچنین برخی از آنان نیز حقوق معوقه طلب داشتند و نسبت به عدم پرداخت بیمه هایشان نیز معترض بودند.

پیلتن در ادامه با یادآوری این مطلب که عقد قرارداد شرکت های تامین نیرو با این نیروهای شرکتی سازمان های تابعه شهرداری بجنورد تا پایان مهر ماه بوده است، عنوان کرد: قانون به شهرداری ها اجازه نمی دهد که با نیروهای شرکتی به طور مستقیم قرارداد منعقد کند همچنین بر اساس قانون، شهرداری باید نیروهای مورد نیاز مجموعه خود را به صورت حجمی از طریق شرکت های تامین نیرو جذب کند که اگر بخواهیم فقط این نیروهای شرکتی معترض را جذب کنیم، خلاف این قانون جذب نیروی حجمی است.

وی در ادامه تشریح کرد: بنابراین برای حل این مشکل جلسه شورای کارگری استان در محل استانداری با حضور معاون سیاسی و امنیتی استانداری استان تشکیل و پیشنهاد شد که شهرداری بجنورد به مدت شش ماه این نیروها را به صورت فصلی قرارداد مستقیم منعقد کند تا مشکل پرداخت حقوق معوقه و پرداخت بیمه آنان حل شود.

وی افزود: پس از این جلسه، دوباره جلسه ای دیگر در محل شورای شهر بجنورد با حضور نمایندگان استانداری و فرمانداری بجنورد همچنین سازمان بازرسی استان تشکیل و برای حل مشکل این نیروهای شرکتی معترض تصمیمی گرفته شد تا شهرداری بجنورد به مدت شش ماه با این نیروها قرارداد مستقیم منعقد کند هر چند که این تصمیم مغایر با قانون است.

رئیس شورای شهر بجنورد تاریخ این عقد قرارداد را از یکم آبان ماه سال 95 تا پایان فروردین ماه سال 96 اعلام کرد و گفت: با این تصمیم مشکل پرداخت حقوق معوق و بیمه پرداخت نشده آنان در این مدت حل خواهد شد.

پیلتن یادآور شد: تصمیم گیری برای نحوه عقد قرارداد با نیروهای شرکتی برای سال جدید به مصوبه مجلس و تصمیم وزارت کشور بستگی دارد.

چگونگی عقد قرارداد مستقیم شهرداری بجنورد با نیروهای شركتی

 

 

    File engine/modules/prostats.php not found.
طراحی، اجرا و پشتیبانی: سفارش دات نت