امروز : یکشنبه, 23 خرداد 1400

حادثه در كمین شهر/ نبود حتی یك نردبان مناسب در آتش نشانی بجنورد

در جلسه علنی شورای شهر بجنورد مطرح شد؛
حادثه در کمین شهر/ نبود حتی یک نردبان مناسب در آتش نشانی بجنورد

رئیس کمیسیون زیست و خدمات شهری شورای شهر بجنورد گفت: با وجود پیگیری های به عمل آمده تا کنون آتش نشانی بجنورد به نردبان ویژه ساختمان های مرتفع مجهز نشده و در صورت بروز آتش در یکی از ساختمان ها چه بسا حادثه ای ناگوارتر از پلاسکو رخ دهد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از بجنورد؛ در جلسه علنی امشب شورای شهر بجنورد، حاضران نسبت به حادثه ساختمان پلاسکو تهران ابراز تأسف کردند و راهکارها و موانع پیش رو برای جلوگیری از بروز چنین حوادثی در این شهر را مورد بررسی قرار دادند.

 در همین ارتباط رئیس کمیسیون زیست و خدمات شهری از نبود نردبان مناسب در آتش نشانی ابراز نگرانی کرد و گفت: بر اساس قراردادی که پیش از این منعقد شده بود، قرار شد که نیمی از مبلغ خرید نردبان را استانداری تأمین کند.

 «جمشید گریوانی» با بیان این که در حال حاضر هزینه خرید یک نردبان پنج میلیارد تومان است، گفت: استانداری هیچ مبلغی پرداخت نکرده و امیدواریم در سفری که رئیس جمهور به این استان خواهد داشت از اعتبارات ملی، مبلغی برای خرید نردبان در نظر گرفته شود.

 البته وی به این نکته هم اشاره کرد که قیمت این نردبان هر روز بیشتر می شود و اولین باری که لزوم تجهیز آتش نشانی احساس شد بر اساس برآورد قیمت انجام شده با 2.5 میلیارد تومان می توانستیم یک نردبان تهیه کنیم.
 
به گفته گریوانی به دلیل کمبود اعتبار هر سال هزینه خرید نردبان از بودجه شهرداری حذف می شود، ولی حادثه اسفبار پلاسکو تلنگری بود تا نسبت به ضرورت تهیه برخی تجهیزات حساسیت بیشتری به خرج دهیم.

 اگر چه « سیده صبری سیدی» عضو دیگر شورای شهر به کمبود نیروی انسانی اشاره کرد ولی وی هم اصرار بر این داشت تا هر چه زودتر نردبانی برای آتش نشانی خریداری شود زیرا با وجود گسترش عمودی شهر لزوم تجهیز به نردبان مناسب پررنگ تر شده است.

 رئیس شورای شهر هم از اقدامات انجام شده در این رابطه گفت و تأکید کرد که درخواست خود را مبنی بر نیاز مبرم آتش نشانی به نردبان را به مقامات مسئول کشوری ارسال کرده و پیرو مکاتبات انجام شده به دنبال تأمین اعتبار برای خرید نردبان هستیم.

 

  • بازدید امروز: 496
  • بازدید دیروز: 366
  • بازدید ماه: 7988
  • بازدید سال: 28167
  • بازدید کل: 1194837
طراحی، اجرا و پشتیبانی: سفارش دات نت