امروز : شنبه, 27 شهریور 1400

عوارض بجنورد بیش از میزان مطروحه افزایش دارد

عوارض بجنورد بیش از میزان مطروحه افزایش دارد

 

عضو شورای شهر بجنورد:
عوارض بجنورد بیش از میزان مطروحه افزایش دارد


عضو شورای شهر بجنورد گفت: تغییر در تبصره و تعاریف در مصوبات سال گذشته (۱۳۹۵)  شورای اسلامی شهر در مواردی سبب افزایش ۵۰۰ درصدی عوارض و حتی بیشتر در عوارضات امسال شهر بجنورد شده است.
علیرضا باغچقی در گفت‌وگو با خبرنگار ما اظهار داشت: هرچند عوارض ساختمانی به‌ظاهر و بر اساس مطالب منتقل‌شده در رسانه‌ها  20 درصد افزایش‌یافته است اما در اصل به دلیل تصویب تغییراتی در تبصره و تعاریف دفترچه عوارض در مواردی تا 500 درصد و بیشتر نیز عوارض برای شهروندان افزایش داشته و در محاسبات لحاظ می‌شود .
وی تصریح کرد: البته افزایش عوارض مربوط به نقطه خاصی از شهر نیست اما آنچه به چشم می‌خورد عوارض زمین و ساختمان در حواشی شهر بجنورد بیش از سایر نقاط تحت تأثیر قرارگرفته است.
باغچقی افزود‌: هرچند در همان زمان بنده به همراه تعدادی از اعضاء به‌شدت مخالف تصویب این عوارض بودیم لیکن نمی‌توان گفت این موارد تعمدی انجام‌گرفته است و احتمالاً برداشت بعضی از دوستان از محاسبات اشتباه بوده است .
وی گفت: بااین‌وجود افزایش عوارض سبب شده است که استقبال از ساخت‌وساز کمتر شده و به دنبال آن درآمد شهرداری نیز کاهش یابد‌.
عضو شورای اسلامی شهر بجنورد تصریح کرد: علاوه بر آن افزایش عوارض سبب می‌شود که ساخت‌وسازها در حواشی شهر به سمت ساخت‌وسازهای غیرمجاز رفته که در این صورت اصلاح معابر و بازگشایی معابر نیز کمتر انجام می‌گیرد.
باغچقی تصریح کرد: افزایش عوارض مطروحه علاوه بر زمین و ساختمان بر روی عوارض صنفی نیز تأثیر گذاشته است که لازم است دراین‌باره شورای شهر تصمیم جدیدی بگیرد .

  • بازدید امروز: 576
  • بازدید دیروز: 1046
  • بازدید ماه: 14868
  • بازدید سال: 76428
  • بازدید کل: 1243098
طراحی، اجرا و پشتیبانی: سفارش دات نت