امروز : جمعه, 07 بهمن 1401

آسفالت بخش عظیمی از خیابان‌ها و كوچه‌های بجنورد تا نیمه مرداد/ ساخت بخش باقی‌مانده حاشیه شهر بجنورد كمك دولت را می‌طلبد

آسفالت بخش عظیمی از خیابان‌ها و كوچه‌های بجنورد تا نیمه مرداد/ ساخت بخش باقی‌مانده حاشیه شهر بجنورد كمك دولت را می‌طلبد

 

در گفتگو با مهر مطرح شد:
آسفالت بخش عظیمی از خیابان‌ها و کوچه‌های بجنورد تا نیمه مرداد

 

بجنورد- رئیس شورای اسلامی شهر بجنورد گفت: تا ۱۲ مردادماه امسال آسفالت بخش عظیمی از خیابان‌ها و کوچه‌های بجنورد به اتمام می‌رسد.

حسین پیلتن در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار کرد: به‌منظور زیباسازی هرچه بیشتر بجنورد تلاش داریم تا مردادماه روکش، مرمت و زیرسازی‌های لازم در مناطقی که نیاز است انجام و هرچه سریع‌تر آسفالت شود.

پیلتن افزود: البته انجام این مقدار آسفالت در بجنورد مستلزم قیری است که استانداری خراسان شمالی قول داده است.

وی بابیان اینکه استانداری خراسان شمالی قول هشت هزار تن قیر را برای آسفالت خیابان‌های بجنورد داده است، افزود: از این میزان قیر، ۶ هزار و ۸۰۰ تن قطعی و قرار است یک هزار و ۲۰۰ تن آن از طرف دفتر امور شهری و شوراهای استانداری خراسان شمالی تأمین شود.

رئیس شورای اسلامی شهر بجنورد تصریح کرد: همچنین موزاییک‌کاری پیاده‌رو ضلع شرقی خیابان شهید بهشتی شمالی به‌زودی آغاز خواهد شد.

پیلتن بیان کرد: با توجه به اتمام دوره چهارم شورا تلاش داریم هرچه سریع‌تر خواسته‌های مردم آنچه را که در حد توان است انجام دهیم تا شاهد ناراحتی همشهریان نباشیم.

ساخت بخش باقی‌مانده حاشیه شهر بجنورد کمک دولت را می‌طلبد

رئیس شورای اسلامی شهر بجنورد گفت: برای ساخت بخش باقی‌مانده حاشیه شهر بجنورد مردم نیازمند کمک دولت هستند چراکه به‌تنهایی قادر به ساخت نخواهند بود.

پیلتن اظهار کرد: تاکنون بخش زیادی از حاشیه شهر بجنورد به غیر قسمت فریز شده شهر که زیر نظر راه و شهرسازی است بازسازی‌شده است.

وی افزود: به‌منظور تشویق و تسهیل در ساخت بخش باقی‌مانده حاشیه شهر بجنورد، برای اخذ پروانه دولت ۵۰ درصد تخفیف و بر اساس دفترچه عوارض شهری درصورتی‌که عقب‌نشینی پذیرفته شود شهرداری نیز ۵۰ درصد تخفیف خواهد داد.

رئیس شورای اسلامی شهر بجنورد تصریح کرد: متأسفانه در قسمت باقی‌مانده از حاشیه شهر مردم ضعیف جامعه سکونت دارند که با اعطاء پروانه رایگان نیز توان ساخت را نخواهند داشت ازاین‌رو باید تصمیم اساسی برای کمک به آن‌ها اندیشه شود.

پیلتن گفت: پیش‌تر مقرر شد با مالکان حاشیه شهر صحبت شود تا برای آنان مجتمع ساخته و به‌اندازه مبلغ ملک، آپارتمان داده شود اما به علت مشکلات مالی دولت و بنیاد مسکن این امر تحقق پیدا نکرد.

وی بیان کرد: تنها راه کمک به این قشر از جامعه برای ساخت خانه اعطاء وام کم‌بهره و یا تجمیع برای ساخت توسط دولت است.

    File engine/modules/prostats.php not found.
طراحی، اجرا و پشتیبانی: سفارش دات نت