امروز : جمعه, 07 مهر 1402

زباله ها در حواشی شهر بجنورد بهتر از بافت مركزی جداسازی می شود

رئیس کمیسیون خدمات و محیط زیست شهری شورای اسلامی شهر:

زباله ها در حواشی شهر بجنورد بهتر از بافت مرکزی جداسازی می شود

رئیس کمیسیون خدمات و محیط زیست شهری شورای اسلامی شهر بجنورد گفت: زباله ها در حواشی شهر بجنورد بهتر از بافت مرکزی جداسازی می شود.

علیرضا باغچقی در گفت و گو با خبرنگار ایسنا، منطقه خراسان شمالی، افزود: مهمترین دلیل این امر این است که مردم ساکن در حواشی شهر بجنورد بیشتر به درآمد ناشی از طلای کثیف واقف شده اند در نتیجه زباله ها در همان مبدا توسط بیشتر خانواده ها جداسازی می شود.

وی تاکید کرد: اما مهمترین موضوعی که باید به دنبال آن باشیم آن است که باید سوی کاهش زباله ها گام برداریم که این امر نیازمند آموزش همگانی است.

باغچقی در پاسخ به این سوال که قرار بر این بود تا زباله ها از کوه بابا موسی به منطقه ای که به عنوان دفن گاه مشخص شده است منتقل شود اما این امر هنوز اتفاق نیفتاده است؟ ادامه داد: موضوع پسماند یکی از معضلات دیرینه این شهر بوده و همچنان با آن دست و پنجه نرم می کنیم و هنوز اتفاق خاصی درخصوص ساماندهی آن نیفتاده است.

وی با تاکید بر اینکه باید هر چه سریع تر موضوع دفن گاه زباله و انتقال آن ها به این مکان یک طرفه شود، اظهار کرد: علاوه بر اینکه در محل کوه باباموسی هدر رفت طلای کثیف وجود دارد بحث زیست محیطی آن نیز مطرح است.

این مقام مسئول با اشاره به اینکه کوه باباموسی یک منطقه کوهستانی و بیشتر در این منطقه سنگ دیده می شود تا خاک، بیان کرد: در ابتدا زباله ها به صورت غیر اصولی دفن می شد و در بسیار از اوقات شاهد حریق نیز به علت دفن غیر اصولی زباله ها بودیم اما بعد از آن یک پوشش از خاک بر روی زباله ها ریخته می شود اما هنوز با وضعیت مطلوب فاصله دارد.

 

    File engine/modules/prostats.php not found.
طراحی، اجرا و پشتیبانی: سفارش دات نت