امروز : جمعه, 07 مهر 1402

طرح پیاده راه در محدوده مركزی شهر بجنورد اجرا می‌شود

به مناسبت روز جهانی بدون خودرو؛

طرح پیاده راه در محدوده مرکزی شهر بجنورد اجرا می‌شود

بجنوردرئیس کمیسیون عمران، معماری و شهرسازی شورای اسلامی شهر بجنورد از مصوبه اجرای طرح پیاده راه به‌صورت آزمایشی در روز جهانی بدون خودرو در مرکز خراسان شمالی خبر داد.

سید محسن موسوی در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار کرد: بر اساس مصوبه شورای هماهنگی ترافیک و نیز موافقت شورای اسلامی شهر بجنورد، محدوده چهارراه مخابرات تا میدان شهید بهشتی مرکز خراسان شمالی طرح پیاده راه اجرایی خواهد شد.

موسوی تصریح کرد: این مسیر به مناسبت روز جهانی بدون خودرو در تاریخ ۳۱ شهریورماه جاری به‌صورت آزمایشی پیاده راه خواهد بود.

وی عنوان کرد: مسیر چهارراه مخابرات تا میدان شهید در طرح جامع ترافیک شهر بجنورد، پیاده راه لحاظ شده است که تحقق این مهم در دستور کار کمیسیون عمران، معماری و شهرسازی شورای اسلامی دوره پنجم شهر قرار دارد.

وی با تأکید بر ایجاد فضاهای فعال وزنده برای جوانان و کودکان در مبلمان شهری، گفت: اهداف قابلیت پیاده‌روی در شهر با اهداف پایداری زیست‌محیطی منطبق است.

رئیس کمیسیون عمران، معماری و شهرسازی شورای اسلامی شهر بجنورد عنوان کرد: به هر میزان که فضا و امکانات پیاده‌روی در مبلمان شهری افزایش یابد، بهره‌گیری از ارزش‌های فرهنگی و اجتماعی آن نیز افزایش می‌یابد.

موسوی بابیان اینکه امروزه چهره واقعی شهر، پشت چهره ماشینی پنهان و مخدوش شده است، افزود: پیاده راه‌ها بخش مستقلی از فضاهای شهری نبوده و در جهت حفظ محیط‌زیست و زیبایی‌های بصری شهر باید موردتوجه قرار گیرند.

 

    File engine/modules/prostats.php not found.
طراحی، اجرا و پشتیبانی: سفارش دات نت