امروز : پنج شنبه, 10 اسفند 1402

شورای شهر مردم سالارترین نهاد كشوری

 

رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر بجنورد تصریح کرد
شورای شهر مردم سالارترین نهاد کشوری
رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر بجنورد گفت:مردم سالار ترین نهاد کشور شورای شهر است.

به گزارش خبرگزاری فارس از بجنورد، صبح امروز ابراهیم امانی در نشست خبری پنجمین دوره اعضای شورای شهر بجنورد با اصحاب رسانه گفت: رکن اساسی مردم‌سالاری، نهاد شورای شهر است که معرفی صحیح و درست این مقام مدنی و مردمی تأثیر بی‌بدیلی بر کیفیت زندگی مردم و توسعه در عرصه‌های عمرانی، فرهنگی و اجتماعی زیست شهری دارد.

رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر بجنورد در خصوص وظایف اصلی شورای شهر بجنورد بیان کرد: شوراها 4 وظیفه اصلی دارند که شامل نظارت بر شهرداری است که با انتصاب شهردار آغاز می‌شود، وظیفه بعدی وضع قانون و مقررات، وظیفه سوم جلب مشارکت‌های مردم است که باید ظرفیت‌ها، استعدادها و توانایی‌ها به سمت خدمات توسعه شهری هدایت شود وظیفه آخر رفع تبعیض و نابرابری در سطح جامعه است که باید متعادل توزیع شود.

وی افزود: یکی از مشکلات اساسی فرهنگ و برنامه‌های فرهنگی و تنوع برنامه‌ها می‌باشد که در شهر ما بالای ۲۰ ارگان و نهاد مدعی کار فرهنگی هستند اما شورای شهر باید در قلب امور حضورداشته باشد و از موازی کاری و نمایشی بودن کارها جلوگیری کند.

امانی بیان داشت: بحث شورایاران برنامه خوبی بود و دوباره قصد راه آن را در دستور کار خودخواهیم داشت که به‌راحتی می‌توان ۵۰۰ نفر از شهروندان معتمد و باانگیزه بالا را به‌صورت خودجوش برای کمک و همکاری با شهرداری و شورای شهر دعوت کرد.

رئیس کمیسون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر بجنورد بیان کرد: آموزش باید همگانی شود تا تمامی مسئولین استانی و شهری از آن بهره‌مند شوند و با مشکلات و آشفتگی‌ها مقابله کنند.

وی در پایان افزود: یکی از مسائل اساسی استفاده از مشاوران جوان است که باانرژی بیشتر و توان بیشتر به‌صورت جامع‌تر و وسیع‌تری می‌توانند به کمک اعضای شورای شهر بیایند تا از ظرفیتشان استفاده شود.

 

    File engine/modules/prostats.php not found.
طراحی، اجرا و پشتیبانی: سفارش دات نت