امروز : جمعه, 07 بهمن 1401

بازار روز بجنورد نیاز شدید به سایه بان دارد

رئیس کمیسوین عمران و ترافیک شورای اسلامی شهر بجنورد تاکید کرد: بازار روز این شهر نیاز شدید به سایه بان دارد.

به گزارش ایسنا، منطقه خراسان‌شمالی، سید حسین نقیب در جلسه علنی شورای اسلامی شهر بجنورد، با اشاره به اینکه بازار روز قدیم بجنورد به علت بدهی شهرداری به اداره کل تامین اجتماعی واگذار شد و در سال گذشته یک مکان دیگر به عنوان بازار روز در نظر گرفته شد، گفت: عدم وجود سایه بان در این مکان موجب شده تا مواد غذایی، میوه و سبزی جات فروشندگان در معرض فاسد شدن قرار گیرد.

وی افزود: از سوی دیگر هنوز این مکان آسفالت نشده است و بر اثر تردد موتورسیکلت و خودروها از این مکان، گرد و خاک بر روی کالاهای مردم می نشیند که از لحاظ بهداشتی مشکل آفرین است.

نقیب با بیان اینکه بازار روز بجنورد فاقد امکان آب و برق است، ادامه داد: کاسب‌های این بازار برای تامین روشنایی و برق مورد نیاز، از باطری‌های خودروهای خود استفاده می‌کنند.

وی با اشاره به اینکه حدود 500 خانوار با فعالیت در بازار روز ارتزاق می‌کنند، اظهار کرد: اغلب این خانواده‌ها از قشر محروم و پرجمعیت هستند بنابراین باید شهرداری برای ساماندهی آن مکان توجه ویژه داشته باشد.

رئیس شورای اسلامی شهر بجنورد نیز در ادامه این جلسه درباره قرارداد کارگران فضای سبز، کشتارگاه و CNG بیان کرد: طی سال گذشته موضوع طلب شهرداری به این کارگران مطرح بود که برای پرداخت حق و حقوق آن‌ها یک قرار داد به مدت شش ماه با آن‌ها منعقد شد تا شهرداری بتواند حق و حقوق آن‌ها را پرداخت کند.

حسین پیلتن با بیان اینکه تاریخ این قرار داد در ماه گذشته به پایان رسیده است، گفت: پیشنهاد می‌شود شهرداری برای اینکه بتواند آن حقوق را پرداخت کند این قرار داد تا پایان خرداد ماه تمدید شود.

رضا فیروزه از دیگر اعضای شورای اسلامی شهر بجنورد ادامه داد: تمدید قرار داد تا پایان خرداد ماه فرصت خیلی کوتاهی است و پیشنهاد می شود این تاریخ تا پایان شهریور ماه تمدید شود.

 

بازار روز بجنورد نیاز شدید به سایه بان دارد

 

    File engine/modules/prostats.php not found.
طراحی، اجرا و پشتیبانی: سفارش دات نت