امروز : پنج شنبه, 10 اسفند 1402

شهردار بجنورد اعلام كرد؛ مزیت های بجنورد برای سرمایه گذاری

شهردار بجنورد اعلام کرد؛ مزیت های بجنورد برای سرمایه گذاری

شهردار بجنورد، مزیت های سرمایه گذاری در این شهر را تشریح کرد.

«براتیان» در تالار بین المللی مذاکرات سرمایه گذاری اقتصاد شهری در بجنورد افزود: سرمایه گذارانی از کشورهای چین، یونان، ایتالیا، قطر و قرقیزستان برای گفت و گو درباره سرمایه گذاری شهری وارد استان شده اند.

وی با اشاره به این که بستر این سرمایه گذاری طی ۶ ماه از سوی داوود ندیم در بجنورد فراهم شده است، گفت: بجنورد ظرفیت ها و امکانات بالقوه ای برای سرمایه گذاری دارد که بعضی ها بالفعل و امکان سرمایه گذاری های خوبی فراهم شده است.

وی اظهار کرد: ما در خراسان شمالی به ویژه بجنورد مزیت های مطلق، رقابتی و نسبی بسیار خوبی در بخش های مختلف داریم که طی نشستی با عنوان میز گفت و گو با سرمایه گذاران به مذاکره می گذاریم.

وی اضافه کرد: خراسان شمالی در مرز کشور ترکمنستان قرار گرفته که می تواند استان را به ۱۳ کشور «سی آی اس» وصل کند، بنابراین فرصت مغتنمی برای سرمایه گذاری های خارجی است که می توانند بازار هدف داشته باشند.وی با بیان این که قرار گرفتن بجنورد در دو کریدور بین المللی می تواند مزیت خوبی برای توسعه ترانزیت باشد، خاطرنشان کرد: وجود منطقه ویژه اقتصادی در بحث پردازش کالا و ایجاد ارزش افزوده در منطقه برای تولید، صادرات و مصرف می تواند بسیار خوب باشد.

وی ادامه داد: بجنورد به دلیل این که بین جاده ترانزیت شمال شرق، شمال و شمال غرب کشور قرار دارد و به خاطرمحدودیت های زیست محیطی که در توسعه راه ها داریم به عنوان مزیت مطلق در کنار شاهراهی قرار گرفته است که طی ۷ و نیم ماه ۲۱ میلیون گردشگر از این مسیر عبور می کنند و می تواند مزیت خوبی برای توسعه گردشگری باشد.

    File engine/modules/prostats.php not found.
طراحی، اجرا و پشتیبانی: سفارش دات نت