امروز : پنج شنبه, 10 اسفند 1402

بجنورد بیش از ۲برابر میانگین كشوری حاشیه‌نشین دارد

رئیس کمیسیون عمران شورای شهر بجنورد:

بجنورد بیش از ۲برابر میانگین کشوری حاشیه‌نشین دارد

بجنورد- رئیس کمیسیون عمران، معماری و شهرسازی شورای اسلامی شهر بجنورد بابیان اینکه بجنورد بیش از دو برابر میانگین کشوری حاشیه‌نشین دارد گفت: یک‌سوم جمعیت این شهر حاشیه‌نشین است.

به گزارش خبرنگار مهر، سید محسن موسوی ظهر یک شنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه مرکز خراسان شمالی اظهار کرد: حاشیه‌نشینی یکی از سه مشکل اساسی شهر بجنورد است که در کمیسیون عمران، معماری و شهرسازی شورای پنجم برای حل آن باید برنامه‌ریزی کرد.

موسوی افزود: شهر بجنورد ۷۰ هزار نفر حاشیه‌نشین دارد که این رقم، یک‌سوم جمعیت شهر را شامل می‌شود.

وی بابیان اینکه صنوف آلاینده و ترافیک نیز از دیگر مشکلات اساسی شهر بجنورد است، تصریح کرد: ایجاد شهرک‌های صنوف آلاینده ازجمله برنامه‌ها برای حل مشکلات آلودگی هوا است.

وی با تأکید بر مبارزه با پدیده‌های میراث فرهنگی خواری و محیط‌زیست خواری در شورای شهر اظهار کرد: در توسعه منطقه‌ای شهر بجنورد از تجربیات استان‌های مجاور استفاده و به‌صورت رقابتی با آن‌ها اقدام خواهیم کرد.

این عضو شورای اسلامی شهر بجنورد از ایجاد سه پایانه مسافربری به سمت تهران، مشهد و اسفراین خبر داد و عنوان کرد: با توجه به اینکه بجنورد مرکز کنترل ترافیک ندارد، راه‌اندازی مرکز مانیتورینگ کنترل ترافیک را پیگیری خواهیم کرد.

موسوی همچنین از طرح ایجاد پیاده راه از چهارراه مخابرات بجنورد تا میدان شهید بهشتی سخن گفت و افزود: توسعه فضاهای گردشگری ازجمله مجموعه پلنگ دره و باباامان به‌منظور افزایش اقامت مسافران در برنامه‌های کمیسیون عمران، معماری و شهرسازی شورای شهر قرار دارد.

وی تصریح کرد: همچنین پارک جدیدی به نام بابا موسی در ترکیب با بوستان باباامان ایجاد و به‌عنوان بزرگ‌ترین پارک دوقلوی کشور معرفی خواهیم کرد.

مردم بجنورد از شورای شهر انتظار کار عمرانی خاص نداشته باشند

رئیس کمیسیون عمران، معماری و شهرسازی شورای اسلامی شهر بجنورد بابیان اینکه شهرداری به لحاظ درآمدی در وضعیت نامساعدی قرار دارد، گفت: مردم بجنورد در سال جاری از شورای شهر انتظار کار عمرانی خاصی در شهر نداشته باشند.

موسوی افزود: اعتبارات بسیاری از پروژه‌ها پیش‌خور شده و هزینه‌هایی که در بودجه ۹۶ در نظر گرفته‌شده است اکنون برای پروژه‌های انجام‌شده درگذشته هزینه می‌شود.

وی با تأکید بر اینکه شورای دوره پنجم شهر بجنورد نگاه اقتصادی دارد، اظهار کرد: طی چهار سال آینده سعی در بهبود وضعیت عمومی شهر و توسعه خدمات عمرانی خواهیم داشت.

 

    File engine/modules/prostats.php not found.
طراحی، اجرا و پشتیبانی: سفارش دات نت