امروز : جمعه, 25 خرداد 1403

حمایت از بازسازی حمام های تاریخی شهر برای ایجاد مجموعه های گردشگری

رئیس کمیسیون عمران و معماری شورای اسلامی شهر بجنورد گفت: حمایت از بازسازی حمام های تاریخی شهر برای ایجاد مجموعه های گردشگری در دستور کار شورا قرار دارد.

سید محسن‌موسوی در گفت و گویی با خبرنگار فارس در بجنورد با اشاره به پیگیری وضعیت ۳ حمام تاریخی در این شهر به صورت ویژه در شورا، اظهار داشت: در این راستا برای اولین بار در مجموعه شورای شهر کمیته میراث فرهنگی ذیل کمیسیون عمران شورای شهر مصوب و تشکیل شد.

وی اولویت اول فعالیت این کمیته را برگزاری جلسه ای پیرامون تعیین تکلیف وضعیت حمام کوثر شهر بجنورد اعلام کرد و افزود: این حمام دارای دو قسمت زنانه و مردانه است که قسمت زنانه آن به لحاظ وضعیف ساختاری شرایط خوبی دارد.

وی خاطرنشان کرد: بخش زنانه این حمام تاریخی با دارا بودن قوس های مناسب و معماری قابل توجه از میراث تاریخی خوب این شهر است که در زلزله نیز آسیبی به آن وارد نشده و هنوز قابل استفاده است.

موسوی به برگزاری نشست  مشترک با مالک حمام عسگری بجنورد نیز اشاره کرد و یادآور شد:  به همین‌منظور  حمایت شورا از بازسازی این بنا به میراث فرهنگی اعلام شده است.

وی متذکر شد: شورای شهر موافقت خود را برای تعریف تسهیلات مناسب برای بازسازی و مرمت این بنا به میراث فرهنگی اعلام کرده و مالک آن نیز به این مساله راغب است تا این پروژه را به صورت مجموعه گردشگری برای شهر داشته باشیم.

رئیس کمیسیون عمران و معماری شورای اسلامی شهر بجنورد یادآور شد: در این میان برای حمام سراب نیز با وجود تبدیل شدن آن به پارکینگ امکان بازآفرینی با صرف وقت وجود دارد.

وی ادامه داد: این بنا می تواند در قالب بازسازی مجدد با استفاده از مستندات موجود بر اساس چیزی که از گذشته وجود داشته تجوید بنا شود.

موسوی تصریح کرد: انجام این امر نیازمند همت و هماهنگی مسئولان زیربط دارد چرا که در صورت حمایت از این سه بندی حمام تاریخی می توانند به عنوان مجموعه های گردشگری بسیار مناسب در شهر مورد استفاده مردم و گردشگران قرار گیرند.

 

 

    File engine/modules/prostats.php not found.
طراحی، اجرا و پشتیبانی: سفارش دات نت