امروز : شنبه, 12 آذر 1401

رهبر معظم انقلاب اسلامی در خطب ههای نماز عید سعید فطر: توهین و تهمت زدن به یكدیگر در فضای مجازی گناه كبیره است.

 

رهبر انقلاب اسلامی در خطبه های نماز عید سعید فطر گفتند: یک مسئله ی  مهم دیگر هم مسئله ی  وحدتِ آحاد مردم وحدت ملّی و وحدت اجتماعی مردم است.  متأسفانه امروز در فضای عمومی، در فضاهای مجازی، توهین به یکدیگر، اهانت به یکدیگر، تهمت زدن به یکدیگر از سوی جمعی رایج شده است؛ البتّه این جمع، مسلماً جمع زیادی نیستند لکن کارشان به کشور و به فضای عمومیِ کشور صدمه میزند؛ بعضی از این ها گناه کبیره است. بایستی روح وحدت و روح اهتمام باشد. پرداختن به یکدیگر را بگذارند برای یک وقت دیگر؛ امروز که دشمن در مقابل کشور ایستاده است، همه با هم دست به دست هم بدهند، متّحد باشند، در یک جهت کار کنند برای استقلال و عظمت کشور.  
رهبر انقلاب اسلامی تأکید کردند: ملت ایران بیدار و پر انگیزه است؛ این ملتی که بعد از یک شب احیاء با آن شور و هیجان به خیابا نها می آید، خسته و ناامید نیست، آن کسانی که به پیروی از تبلیغات دشمنان، ادعای خستگی و بی نشاطی مردم را دارند، در واقع حال و روز خود را به همه  مردم تعمیم می دهند و خودشان خسته و بی نشاط هستند. ایشان همه دستگاه های حاکمیتی و مسئولان را به تلاش بی وقفه برای مقابله با این توطئه توصیه و خاطرنشان کردند: یک کانون مرکزی با حضور سران سه قوه و فعالان اصلی قوا برای رسیدگی به مسائل اقتصادی تشکیل شده است که این کانون باید مسائل اقتصادی را قدم به قدم دنبال کند، تصمیم های قاطع بگیرد و آ نها را اجرا کند.
رهبر انقلاب اسلامی با تأکید بر اینکه آحاد مردم نیز برای مقابله با این توطئه وظایفی دارند، افزودند: یکی از موضوعاتی که باید مورد توجه جدی مردم قرار بگیرد، «پرهیز از اسراف و زیاده روی است. ایشان دستاندرکاران تجارت و بازرگانی خارجی را نیز به پرهیز از واردات کالاهای غیرضرور و کالاهایی که مشابه داخلی دارند، توصیه مؤکد کردند و گفتند: یکی از عادتهایی که میان برخی از مردم رواج دارد و باید کنار گذاشته شود، سفرهای تفریحی و غیرضروری به خارج از کشور است.
ایشان در پایان خطبه دوم نماز عید گفتند: به لطف الهی آینده کشور با چنین ملتی و با وجود این روحیه و حرکت و معنویت و استقلال، از امروز به مراتب بهتر خواهد بود.

    File engine/modules/prostats.php not found.
طراحی، اجرا و پشتیبانی: سفارش دات نت