امروز : جمعه, 11 فروردین 1402

رئیس شورا: شهرداری بجنورد موظف به تدوین برنامه "افق ۱۴۰۰" است

گزارش تسنیم از معارفه سرپرست شهرداری بجنورد

رئیس شورا: شهرداری بجنورد موظف به تدوین برنامه "افق ۱۴۰۰" است/سرپرست شهرداری: شهرداری ۵۰ میلیارد تومان بدهی دارد

مراسم معارفه سرپرست جدید شهرداری بجنورد٬ یک روز پس از تحلیف اعضای شورا٬ در شهرداری برگزار و محسن تیمورزاده به‌عنوان سرپرست کارخود را در شهرداری بجنورد آغاز کرد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بجنورد٬ مهدی محمدی صبح امروز در مراسم معرافه سرپرست شهرداری بجنورد اظهار داشت:  در انتخابات 29 اردیبهشت مردم خواسته‌های خود را مبنی بر تسریع در امر خدمت‌رسانی مطرح کردند و امروز منتخبین اعضاء شورا برآیند خواسته‌های مردم هستند.

وی افزود: یکایک اعضاء شورا باید در قالب شعار «همه با هم برای مردم» در خدمت‌رسانی به مردم فعالیت کنند. منابع انسانی در مدیریت نوین امروزی، قدرت یک سازمان را نشان می‌دهد و امروز شهرداری بجنورد ثروتمندترین نهاد بجنورد است.

رئیس شورای شهر بجنورد با تاکید بر رعایت ضوابط و برنامه‌های ابلاغی برای رسیدن به اهداف شهری تصریح کرد: مردم شایسته آرامش هستند تا در بهترین و ایده‌آل ترین نحو ممکن زندگی کنند. مجموعه شورا و شهرداری باید برای پیش برد اهداف به هم کمک کنند و از جزیره ای عمل کردن خودداری کنند.

محمدی افزود: با توجه به اهمیت موضوع شهرداری و جایگاه تصدی شهرداری٬  بعد از مراسم تحلیف به سرعت سرپرست و شهردار را انتخاب کردیم تا وقفه‌ای در کار شهرداری ایجاد نشود. آرامش اداری از مهمترین فاکتورهای مجموعه شهرداری جهت ارائه خدمات بهتر به شهروندان است که باید این مهم برقرار شود.

وی تصریح کرد: اولویت‌های سرپرست جدید باید به نحوی باشد که بر اساس سیاست های دوره پنجم شورا تنظیم و همخوانی داشته باشد. هم‌چنین دسته بندی کردن پروژها و تدوین برنامه بجنورد 1400 از دیگر اولویت های شهرداری بجنورد است. امید است با نگرش به آینده و بهره گیری از توانمندی کلیه پرسنل٬ بتوانیم آینده خوبی را برای شهر بجنورد رقم بزنیم.

وی ابراز امیدواری کرد٬ با کمک استاندار و مسئولان استانی حکم روح‌الله براتیان به‌عنوان شهردار بجنورد سریع تر به سرانجام برسد.

سرپرست جدید شهرداری بجنورد نیز با اعلام جزئیاتی از بودجه مصوب شهرداری در سال 96 گفت: بودجه مصوب شهرداری امسال، 130 میلیارد تومان است. هم‌چنین بودجه شهرداری به اضافه سازمان‌های مرتبط و وابسته٬ 143 میلیارد تومان است که تا به این لحظه 64 میلیارد تومان آن تعهد شده و قراردادها بسته شده که از این مقدار 28 میلیارد آن هزینه شده است.

محسن تیمورزاده با اشاره به بدهی‌های شهرداری بجنورد نیز تصریح کرد: 50 میلیارد تومان٬ بدهی شهرداری به دستگاه‌های اجرایی است‌. وضعیت اقتصادی شهر مناسب نیست و در بخش مسکن شاهد رکود هستیم و این عاملی است تا روند خوبی در شهرداری حاکم نباشد.

وی افزود: برنامه‌های شهرداری باید در چارچوب برنامه‌های تدوین شده شورای شهر باشد. کاهش هزینه‌های غیرضروری، افزایش کمیت و کیفیت خدمات به شهروندان و بهبود وضعیت مالی شهرداری از مهم‌ترین برنامه‌های شهرداری در دوره پنجم شورای شهر بجنورد است.

 

    File engine/modules/prostats.php not found.
طراحی، اجرا و پشتیبانی: سفارش دات نت