امروز : سه شنبه, 01 فروردین 1402

فرآیند تاسیس باشگاه فرهنگی ورزشی شهرداری بجنورد نتیجه مطلوبی ندارد

رییس کمسیون ورزش و جوانان شورای شهر بجنورد گفت: فرآیند تاسیس باشگاه فرهنگی ورزشی شهرداری بجنورد نتیجه مطلوبی ندارد.

سید احمد وکیلی روز گذشته در گفت‌وگو باخبرنگار فارس در بجنورد گفت: در مورد باشگاه فرهنگی ورزشی شهرداری، چندین جلسه در شورا برگزار شده اما هنوز نتیجه مطلوب حاصل نشده است.

رییس کمسیون ورزش و جوانان شورای شهر بجنورد رسالت اصلی شورا و شهرداری را سالم‌سازی جامعه از طریق ورزش همگانی یا ورزش برای همه دانست و افزود: ورزش همگانی در سنین و اقشار مختلف، کودک، جوان، افراد مسن در خانم ها و آقایان باید همگانی و فراگیر بشود.

وی در ادامه بیان کرد: باتوجه به دستور وزارت کشور نسبت به عدم ورود شهرداری‌ها در رابطه با باشگاه داری ورزشی اما در بسیاری از شهرداری‌های کشور باشگاه فرهنگی ورزشی و تیم ورزشی وجود دارد.

وکیلی همچنین افزود: دستوری وزارت کشور دارد که شهرداری‌ها نباید به ورزش قهرمانی بپردازند اما بسیاری از شهرداری‌ها در کشور تیم‌داری می‌کنند.

وی با اشاره به برخی از این استان‌ها همانند شهرداری گرگان که چندین سال است در حوزه بسکتبال فعالیت قهرمانی دارد و همچنین شهرداری ارومیه که میلیاردها تومان در والیبال هزینه می‌کند، اشاره کرد و گفت: در خراسان شمالی هنوز این اتفاق ایجاد نشده است و در آینده نزدیک تصمیم بر این امر داریم.

وکیلی در ادامه خاطر نشان کرد: شهرداری به صورت خاص رشته‌هایی چون جودو، کوراش، دو و میدانی، کوهنوردی و ورزش‌های رزمی که در استان مخاطبین فراوانی دارد و در سطح کشور و مجامع بین المللی صاحب عنوان هستیم را به نوعی مورد حمایت قرار خواهد داد.

رییس کمسیون ورزش و جوانان شورای شهر بجنورد در زمینه حمایت‌های شهرداری از ورزش استان به اماکن ورزشی روباز در شهربازی بجنورد اشاره کرد و آن را قدم مثبتی دانست.

وکیلی ابراز امیدواری کرد که با وجود شهردار جدید، تعاملات شهرداری با امور ورزش و جوانان بیشتر شود.

مشاور مدیرکل ورزش و جوانان خراسان شمالی در پایان گفت: شهرداری و شورای شهر با هماهنگی و همکاری با یکدیگر سعی در سالم‌سازی جامعه از نظر فرهنگ‌سازی دارند که ساخت اماکن ورزشی روباز برای رشته‌های مختلف در همین راستا است.

فرآیند تاسیس باشگاه فرهنگی ورزشی شهرداری بجنورد نتیجه مطلوبی ندارد

 

    File engine/modules/prostats.php not found.
طراحی، اجرا و پشتیبانی: سفارش دات نت