امروز : جمعه, 11 فروردین 1402

معارفه شهردار بجنورد/ مدیریت شهری باید متناسب با پیشرفت های روز دنیا حركت كند

خبرگزاری شبستان: استاندار خراسان شمالی خطاب به شهردار جدید گفت: با توجه به سابقه فعالیت شهردار جدید در دوره های قبل شهرداری اما این سابقه کار کفایت نمی کند و باید روز به روز علم خود را افزایش داده و متناسب با پیشرفت های روز دنیا شهر را مدیریت کنید.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از بجنورد؛ محمدرضا صالحی، استاندار خراسان شمالی امروز چهارشنبه در آئین معارفه شهردار بجنورد با بیان این که برای ما امکان حضور در مراسم معارفه همه شهرداران وجود ندارد، افزود: با توجه به جایگاه رفیع شورای شهر به عنوان منتخبان مردم، به پاس تجلیل از مدیریت شهری و همچنین شوراهای اسلامی شهرها و روستاها که نمادی از مردم سالاری دینی هستند، در نشست امروز حضور یافتیم.

وی اظهارداشت: با توجه به جایگاه شهرداری که امکان ارتباط مستقیم با مردم وجود دارد، نقش مردم در برنامه ها و اجرای سیاست ها و به تبع آن موفقیت شهرداری و شورای شهر بسیار تأثیرگذار است.

صالحی در ادامه خطاب به همه منتخبان شوراهای اسلامی و شهرداران به ویژه شهردار جدید بجنورد نکاتی را مورد توجه قرار دارد که باید سرلوحه کار آنان قرار گیرد و در ابتدا به اهمیت مجهز شدن به دانش و آگاهی در بخش های مختلف اشاره کرد و افزود: با توجه به سابقه فعالیت شهردار جدید در دوره های قبل شهرداری، اما این سابقه کار کفایت نمی کند و باید روز به روز علم خود را افزایش دهید و به روز شوید و متناسب با پیشرفت های روز دنیا شهر را مدیریت کنید.

وی بر جذب عوامل مختلف و تأثیرگذار برای مشارکت در توسعه و آبادانی شهر تأکید و مردم را بزرگ ترین گروه برای جذب مشارکت معرفی کرد و افزود: آموزش و اطلاع رسانی برنامه های عمران شهری به مردم از دیگر مواردی است که باید بیش از پیش به آن توجه کرد.

نماینده عالی دولت در خراسان شمالی ادامه داد: باید تلاش کرد تا ابتدائی ترین شعار معروف دنیا که همانا «شهر ما خانه ماست» در سطح جامعه نهادینه شده و این شعار مبنا قرار بگیرد تا بتوان بعد از هدف گذاری چهارساله به شعار «خانه ما شهرماست» رسید و از شهر برای تزئین خانه الگو گرفت.

وی جذب سرمایه گذار برای عمران شهری را یکی از مهم ترین راه های موفقیت مدیریت شهری خواند و با ذکر این مطلب که ترسوترین شیء جهان، سرمایه است، به شهرداران توصیه کرد برای موفقیت در این حوزه بسترهای لازم برای احساس امنیت روانی و امنیت سود را برای سرمایه گذاران فراهم کنند.

صالحی، ایجاد محیط شاداب و آرام برای جذب همه قسمت ها، برقراری ارتباط صمیمانه و دوستانه با پرسنل شهرداری، تلاش در جهت زیباسازی چهره شهر، افزایش سرانه فضای سبز، توجه به احداث پارکینگ های عمومی و توجه به کیفیت کارها در کنار کمیت را از دیگر موارد قابل توجه شهرداران به ویژه شهردار جدید بجنورد برشمرد.   

استاندار خراسان شمالی افزود: توجه به خرد جمعی و پرهیز از سلیقه شخصی، کمک در جهت ایجاد شهر الکترونیک، همکاری با سازمان های مردم نهاد برای تربیت شهروندان در بحث هایی همچون شهر الکترونیک و نظارت مالی در مباحث بودجه ای و در چارچوب قانون از دیگر مباحثی است که شهرداران باید به آن توجه کنند.

در ادامه این مراسم از «محسن تیمورزاده» سرپرست شهرداری بجنورد تجلیل و «روح الله براتیان» به عنوان شهردار جدید مرکز خراسان شمالی معرفی شد.

 

 

 

 

    File engine/modules/prostats.php not found.
طراحی، اجرا و پشتیبانی: سفارش دات نت