امروز : یکشنبه, 14 آذر 1400

سرپرست شهرداری بجنورد اختیار چینش، عزل و نصب نیروها را دارد

سرپرست شهرداری بجنورد اختیار چینش، عزل و نصب نیروها را دارد

 

رئیس شورای شهر بجنورد:
سرپرست شهرداری بجنورد اختیار چینش، عزل و نصب نیروها را دارد

رئیس شورای شهر بجنورد گفت: تاخیر در ابلاغ حکم شهردار بجنورد موضوعی طبیعی است و سرپرست شهرداری در این زمان می‌تواند نیروها را بر اساس برنامه‌های خود چینش، عزل و نصب کند.

مهدی محمدی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در بجنورد در زمینه تاخیر در ابلاغ حکم شهردار بجنورد از سوی وزارت کشور اظهار داشت: تاخیری در انتصاب شهردار صورت نگرفته است و قانون‌گذار 3 ماه فرصت را برای این موضوع در نظر گرفته است.

وی افزود: بر اساس قانون شورای شهر در این زمان می‌تواند سرپرستی را برای شهرداری تعیین کند و در حال حاضر امور شهرداری بجنورد با حضور سرپرست در حال انجام است. ابلاغ حکم شهردار مرکز استان از سوی وزارت کشور همیشه زمان‌بر بوده و معمولا سه ماه به طول می‌انجامد.

رئیس شورای شهر بجنورد ادامه داد: در زمان‌های گذشته هم این اتفاقات افتاده است و کمتر از 3 ماه حکم شهردار ابلاغ نمی‌شود. مشکل خاص پیش نیامده و امیدواریم در پایان مهلت قانونی٬ حکم روح الله براتیان به‌عنوان شهردار بجنورد ابلاغ شود.

وی در مورد چرایی به طول انجامیدن این موضوع افزود: به خاطر اینکه حکم شهردار استان و تمام مکتوبات آن در حوزه وزارتی وزارت کشور است این روند کمی طولانی و زمان بر می‌شود.

محمدی هم‌چنین در پاسخ به این سوال که آیا سرپرست شهرداری حق عزل و نصب نیروها را دارد یا خیر اظهار داشت: سرپرست شهرداری در زمان سه ماهه مدیریت خود٬ می‌تواند پاسخگو باشد و آرامش را در شهرداری برقرار کند و این مدیریت سازکار خودش را دارد. سرپرست می‌تواند منابع انسانی خودش را به نوعی بچیند که پاسخگوی مقامات بالا دستی خود که شورای شهر است باشد.

  • بازدید امروز: 213
  • بازدید دیروز: 339
  • بازدید ماه: 3592
  • بازدید سال: 117146
  • بازدید کل: 1283816
طراحی، اجرا و پشتیبانی: سفارش دات نت