امروز : جمعه, 11 فروردین 1402

از تغییر رئیس كمیسیون خدمات و زیست شهری تا پیگیری پرونده‌ها و مكاتبات شهروندان و دغدغه مردم برای حفظ آثار تاریخی بجنورد

 

گزارش فارس از جلسه شورای اسلامی شهر بجنورد
از تغییر رئیس کمیسیون خدمات و زیست شهری تا پیگیری پرونده‌ها و مکاتبات شهروندان و دغدغه مردم برای حفظ آثار تاریخی بجنورد


در جلسه شورای شهر بجنورد موضوعاتی از قبیل تغییر رئیس کمیسیون خدمات و زیست شهری، پیگیری پرونده‌ها و مکاتبات شهروندان و دغدغه مردم برای حفظ آثار تاریخی بجنورد بررسی شد و هریک از اعضای شورا دیدگاه خود را مطرح کرد.

به گزارش خبرگزاری فارس از بجنورد، عصر امروز جلسه شورای اسلامی شهر بجنورد آغاز شد که در ابتدای این جلسه علیرضا باغچقی به‌عنوان رئیس کمیسیون خدمات و زیست شهری در نطق پیش از دستور جلسه شورای اسلامی شهر بجنورد گفت: قانون اعمال مدیریت صحیح، مزایایی را ازجمله حق مسئولیت و حقوق اضافه‌کار در نظر گرفته است، اما متأسفانه مدیریت سابق شهرداری بجنورد پرداخت‌هایی را انجام داده که مربوط به گذشته است و باید این موضوع را بررسی کرد.

رئیس کمیسیون زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شهر بجنورد تذکرات را به‌صورت جدی جهت ارسال به شهرداری اعلام کرد و در اختیار ریاست شورای اسلامی شهر بجنورد قرارداد.

در ادامه این جلسه نوبت به پیگیری مطالبات و مشکلات مردم رسید.

مکاتبات زمین ملکی شهروندی که مشکل تفکیک و تغییر زمین کاربری خود را داشت و پس از بررسی از دستور جلسه خارج شد و این پرونده به کمیسیون عمران انتقال داده شد.

پرونده بعدی در خصوص پیگیری ملکی بود که باید شهرداری بابت عقب‌نشینی ملک از محدوده خیابان مبلغ 5 میلیون و 600 تومان پرداخت می‌کرد که پس از بررسی اعضای شورای شورا به تصویب رسید.

پرونده موسسه فرهنگی خراسان موضوع بعدی برای رأی‌گیری بود که این موسسه بابت اختلاف قیمت در نامه درج‌شده در موسسه و قیمت همکاران مالی شهرداری برگشت خورد و باید بابت 71 میلیون تومان طلبی که از شهرداری داشته بود، زمین 69 میلیون تومانی به آن اعطا کرده بودند که پس از بررسی مبلغ مانده تصویب شد و به این موسسه پرداخت خواهد شد.

درخواست تفکیک زمین پرونده بعدی بود که 62 درصد از این ملک را شهرداری خریداری کرده بود و هم‌اکنون صاحب‌ملک خواستار خرید سهم شهرداری شده و بایستی 380 میلیون تومان به صاحب‌ملک پرداخت کند که این موضوع پس از بررسی به تصویب رسید.

ورود یک ملک به محدوده خیابان در حاشیه گذر 20 متری شهربازی به‌عنوان پرونده دیگر پیگیری شد و با موافقت اعضای شورا، شهرداری مأمور به پرداخت 16 میلیون و 700 هزار تومان شد.

پرونده ورود یک ملک به محدوده خیابان شهری قرائت شد که بازهم شهرداری باید بابت عقب‌نشینی این ملک مبلغ 16 میلیون و 300 میلیون تومان پرداخت کند و این مبلغ هم تصویب شد.

تقاضای واگذاری قسمتی از زمین شرکت فجر خراسان مطالبه دیگری بود که در شورا به مشورت گذاشته شد و این واگذاری بابت طلب 170 میلیون تومانی این شرکت بود و زمینی به مبلغ 108 میلیون تومان به این شرکت واگذارشده که طبق درخواست پیمانکار باقی طلب باید اخذ شود.

موضوع پایانی مطالبات مردمی درخواست صاحب‌ملکی بود که در روزهای گذشته دچار حریق شده و بافت آن نابودشده بود.

صاحب این ملک در خصوص صدور پروانه رایگان درخواست مساعدت کرده بود که این موضوع هم بارأی مثبت اعضا به تصویب رسید.

در ادامه، نمایندگان شورای اسلامی شهر بجنورد در شورای نام‌گذاری معرفی شدند که اعضای شورا با حضور آقایان علیرضاباغچقی، ابراهیم امانی و سیداحمدوکیلی موافقت نمودند.

درخواست رئیس کمیسیون عمران و مدیریت شهری شورای شهر بجنورد در خصوص تشکیل کمیته میراث فرهنگی هم یکی از موضوعاتی بود که از سوی سید محسن موسوی مطرح شد.

وی ضمن درخواست تشکیل این کمیته افزود: با ایجاد این کمیته می‌توانیم به‌صورت مشترک با سازمان میراث فرهنگی و دستگاه‌های وابسته به این حوزه از بناهای تاریخی شهر بجنورد و استان صیانت کنیم و از نابودی آن‌ها جلوگیری کنیم.

موسوی در خصوص بنای تاریخی مسجد جامع بجنورد گفت: این موضوع باید با تشکیل جلسه و حضور اداره اوقاف بررسی شود زیرا دغدغه بسیاری از مردم و نگرانی آن‌ها برای این مسجد مهم به نظر می‌رسد و به همین دلیل باید موضوع را بیشتر بررسی کرد.

گفتنی است که در پایان جمشید گریوانی به‌عنوان رئیس خدمات و کمیسیون زیست شهری انتخاب شد و علیرضا باغچقی بنا بر اعلام خود مبنی بر مشغله زیاد و عضویت در شورای استان از حضور در این کمیسیون انصراف داد.

    File engine/modules/prostats.php not found.
طراحی، اجرا و پشتیبانی: سفارش دات نت