امروز : جمعه, 11 فروردین 1402

طرح جمع‌آوری حیوانات ولگرد نیازمند همكاری شهرداری

طرح جمع‌آوری حیوانات ولگرد نیازمند همكاری شهرداری

 

رئیس کمیسیون خدمات و زیست شهری شورای اسلامی بجنورد مطرح کرد
طرح جمع‌آوری حیوانات ولگرد نیازمند همکاری شهرداری


رئیس کمیسیون خدمات و زیست شهری شورای اسلامی بجنورد گفت: انجمن حمایت از حقوق حیوانات درخواست قطعه زمین جهت جمع‌آوری حیوانات و سگ‌های ولگرد را کرده است که امیدواریم با همکاری شهرداری، دغدغه شهروندان برطرف شود.

علیرضا باغچقی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در بجنورد با اشاره به موضوع جمع‌آوری حیوانات و سگ‌های ولگرد در شهر بجنورد گفت: این موضوع به دو دغدغه متفاوت مطرح می‌شود که یکی تهدید و مزاحمت این حیوانات ولگرد برای مردم است و از طرف دیگر هم بنا بر وظیفه انسانی باید از حقوق زندگی حیوانات دفاع کرد و حق حیات را از آن‌ها نگیریم.

رئیس کمیسیون خدمات و زیست شهری شورای اسلامی بجنورد افزود: در همین راستا تا زمانی که حیات آن‌ها تبدیل به یک تهدید نشده است باید راهکاری برای جمع‌آوری آن‌ها مطرح کرد.

باغچقی اظهار کرد: متأسفانه در سال‌های گذشته تدبیری برای جمع‌آوری این حیوانات اندیشیده نشده بود و تنها توسط شهرداری طرح جمع‌آوری حیوانات مرده اجراشده بود.

رئیس کمیسیون خدمات و زیست شهری شورای اسلامی بجنورد با اشاره به درخواست انجمن حمایت از حقوق حیوانات در بجنورد گفت: خوشبختانه این دغدغه توسط انجمن حقوق حیوانات که متشکل شده جمعی از دوست داران طبیعت و حیوانات است مطرح شد.

وی بیان کرد: تاکنون طرح جمع‌آوری حیوانات و سگ‌های ولگرد به‌صورت غیررسمی توسط این انجمن مطرح‌شده است که بایستی پس از طی روند اداری و رسمی این درخواست، شهرداری بجنورد بنا بر وظیفه خود از آن‌ها حمایت کرده و امکانات و فراهم‌سازی اولیه این طرح را انجام دهد.

باغچقی تأکید کرد: خواسته اصلی انجمن این است که شهرداری بجنورد قطعه زمینی را جهت نگهداری از این حیوانات در اختیار ان ها قرار دهد.

رئیس کمیسیون خدمات و زیست شهری شورای اسلامی بجنورد در پایان گفت: در صورت اجرای این طرح هم دغدغه همشهریان گرامی در خصوص تهدید این حیوانات برطرف خواهد شد و هم حق حیات را به حیوانات بدون سرپناه اهدا نموده‌ایم.

انتهای پیام/

    File engine/modules/prostats.php not found.
طراحی، اجرا و پشتیبانی: سفارش دات نت