امروز : جمعه, 25 خرداد 1403

از حمایت محمدرضا صالحی در شورا تا رخ‌نمایی رئیس كمیسیون ورزش و جوانان به دلیل ابلاغ حكم شهردار

در سیزدهمین جلسه شورای شهر بجنورد موضوعاتی ازجمله حمایت نائب رئیس شورای شهر از استاندار خراسان شمالی و همچنین ابراز قدرت شورا در خصوص پیگیری و ابلاغ حکم شهردار جدید بجنورد توسط رئیس کمیسیون ورزش و جوانان مطرح شد.

به گزارش خبرگزاری فارس از بجنورد، عصر دیروز سیزدهمین جلسه شورای اسلامی شهر بجنورد با حضور اعضای این شورا برگزار شد و رئیس جلسه به دلیل هم‌زمانی با مراسم تحلیف شهردار بجنورد در تهران غایب بود.

جمشید گریوانی در ابتدای جلسه در مقام دفاع از استاندار خراسان شمالی ایراد سخن کرد و گفت: متأسفانه شایعه‌های اخیر در خصوص تغییر محمدرضا صالحی اصلاً به صلاح نیست و این مسائل اگر تکرار شود باعث عدم ثبات استان در مسیر توسعه‌خواهیم بود.

نائب رئیس شورای شهر بجنورد افزود: محمدرضا صالحی تنها 15 ماه است که به استان ما قدم گذاشته و یقیناً اگر حضور ایشان در استان ادامه داشته باشد به پیشرفت‌های مطلوبی در خراسان شمالی خواهیم رسید.

وی با اشاره به ظرفیت‌های پنهان در استان گفت: کارخانه فولاد اسفراین، آلومینای جاجرم، پتروشیمی و شرکت سیمان بجنورد از دولت سوم احداث‌شده‌اند و هم‌اکنون هم انتظار داریم که استاندار خراسان شمالی پیگیر جذب سرمایه‌گذاری و شکوفایی استان شود.

گریوانی در ادامه سخنان خود از صدور حکم شهردار بجنورد به‌عنوان خبر خوش در جلسه یادکرد و گفت: خوشبختانه پس از 3 ماه کش‌وقوس‌های فراوان، انتصاب روح‌الله براتیان به هر ترتیبی که بود هفته گذشته در تهران انجام شد و مراسم تحلیف ایشان هم امشب با حضور معاون عمرانی وزارت کشور صورت گرفت.

وی افزود: شهردار جدید زمانی که می‌آید، معجزه‌ای رخ نمی‌دهد و تنها امیدواریم که برخی از مشکلات مردم و همچنین معضلات مهم در شهرداری و شهرستان بجنورد را برطرف کند.

احمد وکیلی رئیس کمیسیون ورزش هم با ایراد سخنانی با توجه به ابلاغ حکم شهردار بجنورد گفت: خوشبختانه با ابلاغ حکم روح‌الله براتیان، قدرت و صلابت اعضای شورای شهر را مشاهده کردیم و امیدواریم برخی از افرادی هم که اعتقاد داشتند قدرت شورا به این نحو نیست به خود آمده و همگرایی بیشتری در شورا داشته باشند.

در ادامه این جلسه با حضور مدیریت خدمات شهری شهرداری بجنورد در خصوص عقد تفاهم و قرارداد پسماند بحث و تبادل‌نظرهایی انجام شد که نتیجه‌گیری آن به جلسات آینده موکول شد.

بهمن جباری، رئیس کمیسیون بودجه شورای اسلامی شهر بجنورد هم طی قرائت نامه‌ای به موضوع پرداخت حق السهم اعضای شرکت تعاونی مسکن بهداری بجنورد اشاره کرد و گفت: با توجه به این‌که مهلت داده‌شده تمام‌شده بود و همچنین پاسخ شورای شهر هم مخالفت با این موضوع بوده است، بنابراین مقرر شود که تا پایان سال این مهلت تمدید شود.

با تصمیم اکثریت این مهلت تمدیدشده و مقرر شد که مبلغ بدهکاری به شهرداری هم تا پایان سال پرداخت شود.

شفافیت و شورای شیشه‌ای موضوع دیگری بود که توسط سید محسن موسوی، رئیس کمیسیون عمران شورای شهر بجنورد تأکید شد.

قرائت چند پرونده مردمی و تصمیم‌گیری در خصوص عقب‌نشینی ملک‌های موجود در حوزه شهری و حاشیه شهر بجنورد هم پایان‌بخش سیزدهمین جلسه شورای اسلامی شهر بجنورد بود

 

    File engine/modules/prostats.php not found.
طراحی، اجرا و پشتیبانی: سفارش دات نت