امروز : جمعه, 11 فروردین 1402

تسامح سرپرست شهرداری بجنورد نسبت به عمل به رای قضایی برای یك عضو شورا

تسامح سرپرست شهرداری بجنورد نسبت به عمل به رای قضایی برای یك عضو شورا

 

رئیس کمیسیون خدمات و محیط زیست شهری شورای شهر بجنورد مطرح کرد:

تسامح سرپرست شهرداری بجنورد نسبت به عمل به رای قضایی برای یک عضو شورا

رئیس کمیسیون خدمات و محیط زیست شهری شورای شهر بجنورد گفت: در ابتدای سال گذشته رئیس وقت شواری شهر بجنورد شکایتی بابت رفع تصرف قانونی یک باب منزل شهرداری توسط یکی از اعضای شورا به دستگاه قضایی انجام داد که قوه قضاییه حکم این پرونده را صادر کرد اما شنیده ها حکایت از آن دارد که سرپرست کنونی شهرداری بجنورد در عمل به رای قضایی این شکایت با تسامح برخورد کرده است.

به گزارش خبرنگار عصر اترک،علیرضا باغچقی، رئیس کمیسیون خدمات و محیط زیست شهری شورای شهر بجنورد در جلسه علنی شورای اسلامی شهر بجنورد اظهار کرد: رای نهایی این شکایت منجر به محکومیت این عضو شورا شد  که بر همین اساس باید طبق رای قضایی، اجاره بهای منزل و همچنین خسارت از این عضو شورا اخذ می شد که این رای به شهردار وقت نیز طی مکاتبه ای اعلام شده است.

باغچقی افزود: این در حالی است که در حال حاضر شنیده ها حاکی از آن دارد که سرپرست کنونی شهرداری درصدد است تا این حکم را اجرا نکند و موضوع به گونه ای رفع و رجوع شود.

وی از رئیس شورای شهر بجنورد خواستار ارائه اخطار کتبی در این زمینه به سرپرست شهرداری به خاطر تسامح و تساهل در انجام وظایف شد.

وی در ادامه به مسئله زلزله 5.7 ریشتری در اردیبهشت ماه سال جاری و بروز خسارت های فراوان در منطقه گلستان شهر بجنورد اشاره کرد و گفت: بر اثر وقوع این زلزله تعداد زیادی از واحدهای مسکن مهر که بیش از دو سه سال از عمر ساخت آن ها نگذشته بود به شدت خسارت دیدند.

این عضو شورا با بیان اینکه این واحدهای مسکونی به قشر ضعیف جامعه تعلق دارد و آن ها تحت حمایت نهادهای حمایتی هستند، افزود: بسیاری از این واحدها به گونه ای خسارت دیده اند که قابلیت سکونت در آن ها وجود ندارد.

وی خاطرنشان کرد: این ساختمان ها بر اساس نقشه ساخته شده اند اما چه اتفاقی افتاد که با این زلزله، آن ها همه خسارت به آن وارد شد و هیچ کسی نیز نسبت به آن پاسخ نداد.

باغچقی ادامه داد: بسیاری از واحدهای گلستان شهر دارای وام هستند و باید این اقساط پرداخت شود. از طرفی هم وام‌های مسکن دارای بیمه است، پس از حادثه زلزله، فعالیت بیمه چگونه تعریف می شود؟

مهدی محمدی رئیس شورای شهر بجنورد در پاسخ به درخواست این عضو شورا در خصوص صدور اخطار کتبی گفت: این مواردی که مطرح کردید طبق شنیده‌ها است و بر اساس شنیده‌ها نمی‌شود اخطار کتبی داد اما من براساس حرف شما و شنیده‌ها به سرپرست شهرداری بجنورد تذکر شفاهی می‌دهم.

انتهای پیام/

    File engine/modules/prostats.php not found.
طراحی، اجرا و پشتیبانی: سفارش دات نت