امروز : سه شنبه, 01 فروردین 1402

تكمیل طرح فاز 2 باباامان / درخواست تشكیل جلسه مشترك در شهرك گلستان

 

در نشست اعضای شورای اسلامی بجنورد پیگیری شد
تکمیل طرح فاز 2 باباامان / درخواست تشکیل جلسه مشترک در شهرک گلستان


در نشست اعضای شورای اسلامی بجنورد تکمیل طرح فاز 2 باباامان و درخواست تشکیل جلسه مشترک در شهرک گلستان مطرح شد و هریک از اعضای شورا به بیان دیدگاه‌های خود پرداختند.

به گزارش خبرگزاری فارس از بجنورد روز گذشته با حضور تمامی اعضای شورای اسلامی شهر بجنورد برگزار شد.

ابراهیم امانی از اعضای شورا در این جلسه، جلب مشارکت مردم در توسعه و عمران شهر را یکی از وظایف اصلی و اساسی شورای شهر عنوان کرد.

وی گفت: اطلاعات و آمارهای موجود بیانگر تلاش شهروندانی است که توانسته‌اند زمین‌هایی برای خود خریداری کنند به‌عنوان‌مثال در چند روز اخیر یکی از شهروندان زمین 3500 متری خود در اطراف باباامان را به نیت احداث خانه سالمندان یا مرکز نگهداری کودکان بی‌سرپرست یا بد سرپرست به شورا و شهرداری تقدیم کرد تا شورا و شهرداری وظیفه ساخت را به عهده بگیرد.

سید محسن موسوی از اعضای دیگر شورا نطق پیش از دستور خود را یکی در مورد پروژه‌های عمرانی شهر بجنورد و دیگری در مورد مجموعه گلستان شهر بجنورد اعلام کرد.

وی در مورد پروژه‌های عمرانی بجنورد از سرپرست شهرداری بجنورد خواستار تخصیص و تأمین منابع اعتباری لازم برای پروژه‌های نیمه‌تمام شامل تکمیل و توسعه 62 متری جنوب شهر باهدف تسهیل شبکه حمل‌ونقل شهری، تکمیل طرح توسعه فاز 2 باباامان در راستای ساماندهی کلیه استخرهای پله کانی، اجرا و تکمیل پروژه نیمه‌تمام طرح المان میدان امام رضا (ع) که کلیه طرح‌های آن تهیه‌شده است را داشت.

موسوی در خصوص شهرک گلستان شهر و با اشاره به بازدید صورت گرفته از مجموعه گلستان شهر و تشکیل جلسه مشترک با مدیران گلستان شهر گفت: در شهرک گلستان شهر جمعیتی حدود 15 هزار نفر ساکن هستند و با این تعداد جمعیت حتی یک مترمربع فضای سبز نداریم به همین دلیل خواستار برنامه‌ریزی برای زمینی درون گلستان شهر با مساحت حدود 8 هکتاری راداریم که در این زمین فضای سبز جامع تأمین شود تا زمین‌های ورزشی شامل زمین تنیس، والیبال و غیره را در این مجموعه شاهد باشیم.

وی در رابطه با مجموعه حوزه اداری که شهرداری بجنورد در گلستان شهر ایجاد کرده است، گفت: در این مجموعه تنها 5 نیروی خدماتی هستند که فعالیت فضای سبز، عمرانی و خدماتی را انجام می‌دهند به همین دلیل امکان ارائه خدمات مطلوب به شهروندان گلستان شهر با مشکل مواجه شده است و از شهرداری افزایش تعداد نیروهای مجموعه ناحیه گلستان شهر را خواستارم همچنین به لحاظ ساختار سازمانی این مجموعه اداری را تقویت کند، از طرفی این مجموعه بودجه مناسبی ندارد به همین منظور از همکاران شورای شهر درخواست دارم در متمم بودجه و یا در بودجه سال 97 بودجه ویژه‌ای برای گلستان شهر پیش‌بینی و لحاظ گردد.

موسوی بابیان گلایه‌ای از سوی یکی از شهروندان گلستان شهر از اجرای کند طرح آب و فاضلاب در مجموعه گلستان شهر که در سازمان آب و فاضلاب در حال اجراست خبر داد.

وی وضعیت بولوار راه دسترسی از محور بجنورد به سمت گلستان شهر و میدان علی‌آباد را به لحاظ طرح هندسی نامطلوب دانست و خواستار رسیدگی آن را داشت.

موسوی در ادامه از 3 حلقه چاه شهرداری که در گلستان شهر وجود دارد، گفت: از این 3 حلقه چاه تاکنون هیچ استفاده‌ای نشده است و نیاز به تأمین تجهیز هزینه برق این 3 حلقه چاه راداریم تا بتوان برای آبیاری فضای سبز مجموعه استفاده کرد به‌علاوه درگذشته تانکر آبیاری فضای سبز را در مجموعه داشتیم که در حاضر این تانکرها را نداریم.

وی اظهار کرد: مقرر شد بر اساس مکاتبه‌ای که از سوی راه و شهرسازی صورت گرفته، فاز 1 گلستان شهر به شهرداری تحویل داده شود زیرا خواستار استقلال ناحیه گلستان شهر هستم که در غالب منطقه‌ای مستقل، پروانه پایان کار، نقل و انتقالات و عوارض نوسازی و تجاری برای این مجموعه صادر شود تا بتواند امکانات و اعتبارات لازم را جذب کند و خدمات لازم را ارائه دهد.

موسوی منطقه گلستان شهر را کاملاً سیل گیر بیان کرد و از سرپرست شهرداری تقاضای راهکار مدیریتی لازم برای مقابله با سیلاب را داشت.

وی کارخانه سنگ‌شکنی در گلستان شهر را باعث آلودگی محیط‌زیست عنوان کرد.

موسوی رسیدگی به مجموعه گلستان شهر را رسیدگی به منطقه ضعیف جامعه دانست و گفت: رسیدگی به این مجموعه موجب تعدیل قیمت مسکن در درون شهر می‌شود.

وی در پایان از ریاست شورا درخواست زمینه‌ای برای بازدید از گلستان شهر و جلسه‌ای مشترک در مجموعه گلستان شهر با حضور خبرنگاران را داشت.

 باغچقی از اعضای شورا در ادامه صحبت‌های انجام‌شده در بحث گلستان شهر بیان کرد: در پی زلزله اخیر بجنورد باعث شد تعداد زیادی از بلوک‌های گلستان شهر خسارت زیادی ببینند درصورتی‌که این ساختمان‌ها بر اساس نقشه‌ها و نظارت ساخته و با دارا بودن قدمتی کوتاه خراب شد و کارشناسان، تخریب این بلوک‌ها را اعلام کردند و همان‌طور که می‌دانیم بخش زیادی از این واحدها متعلق به قشر ضعیف و تحت پوشش نهادهای حمایتی هستند.

انتهای پیام/

 

    File engine/modules/prostats.php not found.
طراحی، اجرا و پشتیبانی: سفارش دات نت