امروز : جمعه, 11 فروردین 1402

آینده روشن گلستان شهر در گرو تعامل و همكاری مسئولین/مشكلات قابل حل است

آینده روشن گلستان شهر در گرو تعامل و همكاری مسئولین/مشكلات قابل حل است

 

در گفت و گو با عضو شورای شهر بجنورد؛

آینده روشن گلستان شهر در گرو تعامل و همکاری مسئولین/مشکلات قابل حل است

عضو شورای شهر بجنورد گفت: مشکلات گلستان شهر با همکاری و تعامل مسئولین استان قابل حل است.
به گزارش عصراترک به نقل از بجنا؛ سید محسن موسوی عضو پنجمین دوره شورای شهر بجنورد در گفت و گو با خبرنگار بجنا، گفت: مجوز ساخت شهرک گلستان در شهرداری بجنورد صادر نشده است و  این موضوع به شهرداری ارتباطی ندارد.

وی ادامه داد: ساخت شهرک گلستان یک طرح ملی است و اجرا، نظارت آن بر عهده اداره کل راه و شهرسازی است، قرار بوده این منطقه بعد از تکمیل به شهرداری بجنورد واگذار شود تا خدمات شهری به ساکنین این منطقه ارائه شود که  تا به اکنون به شهرداری واگذار نشده است.

موسوی افزود: هم چنین ساخت مسیر ارتباطی گلستان شهر و شهر بجنورد توسط بنیاد مسکن اجرا و ساخته شده است و سایر زیر ساخت های تاسیساتی را ارگان های مربوطه انجام داده اند.

کارشناس شهرسازی عنوان کرد: متاسفانه یکی از اشکالاتی که در گلستان شهر اتفاق افتاد این شهرک برروی گسل ایجاد شد اما می توان با اجرای درست و دقیق پروژه ها این اشکال را برطرف کرد، بعنوان مثال در بسیار از نقاط دنیا شهرهایی هستند که برروی گسل ساخته شده اما با اجرای دقیق سازه ها مانع وارد شدن این خسارت ها می شود.

وی عنوان کرد: آسیب های وارده به ساختمان های شهرک گلستان را می توان با اقدامات مقاوم سازی برطرف و به دلیل سرمایه گذاری ملی در این شهرک،  تخریب راه مناسبی برای این پروژه نیست.

موسوی تصریح کرد: اجزای اصلی ساختمان، مانند ستون ها، سقف و ... آسیب ندیده است و آسیب ها در قالب اجزای غیر سازه ای مانند دیوارها، روکاری ها و ...بوده است که قابل حل است، همچنین نوع زلزله رخ داده خاص بوده و از شتاب بالایی برخوردار بوده که بعلت شتاب بالا زلزله بسیاری از ساختمان های داخل شهر هم آسیب دیده اند.

موسوی ادامه داد: در شهرک گلستان حدود 15 هزار نفر سکونت دارند که می توان با مقاوم سازی ساختمان های مسکونی، انتقال و ساخت مکان های درمانی، آموزشی، فضای سبز و ... آینده ای روشن برای شهرک گلستان ترسیم کرد.

انتهای پیام/

    File engine/modules/prostats.php not found.
طراحی، اجرا و پشتیبانی: سفارش دات نت