امروز : چهارشنبه, 09 فروردین 1402

زمین‌های حاشیه شهر بجنورد امكان تبدیل شدن به مجموعه‌های ورزشی و تفریحی را دارد

زمین‌های حاشیه شهر بجنورد امكان تبدیل شدن به مجموعه‌های ورزشی و تفریحی را دارد

عضو شورای شهر بجنورد:
زمین‌های حاشیه شهر بجنورد امکان تبدیل شدن به مجموعه‌های ورزشی و تفریحی را دارد

عضو شورای شهر بجنورد گفت: با توجه به مشکلات حاشیه شهر بجنورد زمین‌های بدون کاربری این مناطق می‌توانند به مکان‌هایی برای ورزش و تفریح جوانان تبدیل شوند.

سید‌احمد وکیلی در گفت‌و‌گو با خبرنگار تسنیم در بجنورد اظهار داشت: در دوره‌های گذشته مدیریت شهری٬ فضاهای ورزشی خوبی در مجموعه پارک شهر‌بازی بجنورد ایجاد شد که کمک شایانی به جوانان این شهر در حوزه ورزش کرد.

وی در رابطه با زمین‌های خالی حاشیه شهر افزود: زمین‌های متروکه حاشیه شهر باید شناسایی شده و در راستای ایجاد زمین خاکی، آسفالت و چمن مصنوعی همراه با فنس کشی برای رشته‌هایی نظیر فوتبال، والیبال و بستکبال مورد استفاده جوانان حاشیه شهر قرار گیرد.

رئیس کمیسیون ورزش و جوانان شورای اسلامی شهر بجنورد ضمن اشاره به بهره‌گیری از ظرفیت جوانان در مجموعه شهرداری تصریح کرد: طرح مشاوران جوان در قالب همیاران جوان تهیه شده و باید از ظرفیت و ایده‌های جوانان متخصص در حوزه مدیریت و طراحی شهری در شهرداری و شورای شهر استفاده کرد.

وکیلی با بیان اینکه خندق‌های موجود در شهر٬ بزرگ‌ترین تهدید برای بجنورد است گفت: خندق‌های موجود در شهر بجنورد بزرگ‌ترین تهدید برای شهروندان این شهر است که این تهدید می‌تواند به فرصتی تبدیل شده و زمینه اشتغال بسیاری از جوانان مرکز استان را ایجاد کند.

وی بیان کرد: با توجه به اینکه استعدادهای خوبی در رشته قایقرانی در خراسان‌شمالی موجود است٬ می‌توان با همکاری فدراسیون قایقرانی، مجموعه آبی و پیست قایقرانی را در بجنورد ایجاد کرد و در کنار آن زمینه برگزاری اردو‌های تیم ملی سایر کشور‌ها را در این شهر فراهم‌ کرد که کمک زیادی به جذب درآمد و اشتغال‌زایی جوانان می‌کند.

رئیس کمیسیون ورزش و جوانان شورای شهر بجنورد در پایان با اشاره به مناسب نبودن پارک دوبرار به عنوان پارک بانوان اضافه کرد: پارک دو برابر شرایط لازم را به عنوان پارک بانوان ندارد٬ لذا پیشنهاد می‌شود با توجه به ویلایی بودن منازل و آب‌ و‌ هوای مناسب شهرک ولیعصر٬ پارک بانوان در این منطقه از شهر احداث شود.

    File engine/modules/prostats.php not found.
طراحی، اجرا و پشتیبانی: سفارش دات نت