امروز : سه شنبه, 01 فروردین 1402

زیربنای شهر توسعه یافته شهروند عالم و اهل مطالعه است

عضو شورای شهر بجنورد، توجه به کتاب خوانی و مطالعه را عامل ارتقای فرهنگ جامعه دانست و گفت: زیربنای شهر توسعه یافته، شهروند عالم و اهل مطالعه است.

علیرضا باغچقی در حاشیه بازدید از دهمین نمایشگاه کتاب استان، در گفت و گو با ایسنا منطقه خراسان شمالی اظهار کرد: در بحث آموزش، رسانه و کتاب نقشی بنیادین دارد و باید تنوع سنی در برگزاری نمایشگاه های فرهنگی که نمایشگاه کتاب از جمله مهم ترین آن است، لحاظ شود.

وی با بیان اینکه به کتاب فقط برای پر کردن اوقات فراغت نگاه نکنیم، ادامه داد: افزایش مطالعه و میزان آگاهی یک انسان، ناخواسته عامل ارتقای فرهنگ و در نقطه مقابل کاهش آسیب های اجتماعی است.

وی ضمن قدردانی از امام جمعه بجنورد برای در اختیار قرار دادن فضای مصلی به عنوان نمایشگاه کتاب، تصریح کرد: این اقدام فرهنگی نماینده ولی فقیه در خراسان شمالی نشان از جایگاه والای علم و کتاب دارد که در تشویق مردم برای حضور در نمایشگاه بسیار موثر بوده است.

عضو شورای شهر بجنورد با اشاره به اینکه اختصاص دادن محل عبادت مومنین به نمایشگاه کتاب، نشان از جایگاه والای علم و مطالعه در جامعه دارد، اضافه کرد: تاکید بر مطالعه بارها در قرآن کریم نیز یادآوری شده است.

باغچقی در ادامه سخنان خود بر مدیریت شهری در ارائه خدمات بهتر به شهروندان اشاره کرد و افزود: برای سال های آتی باید فضایی برای پارکینگ نمایشگاه در محل مصلی پیش بینی شود تا مردم مجبور به پارک خودروهای خود در کوچه های اطراف نشوند.

وی همچنین استفاده از وسایل نقلیه عمومی برای کاهش ترافیک در محل نمایشگاه را از راهکارهای دیگر دانست و یادآور شد: علاوه بر تامین پارکینگ از سوی مسئولین، شهروندان نیز برای کاهش ترافیک در صورت امکان از وسایل نقلیه عمومی استفاده کنند.

وی به برنامه فصل کتاب که با همکاری شورای شهر بجنورد، اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و حوزه هنری خراسان شمالی برگزار شد، اشاره کرد و گفت: این برنامه با هدف ترغیب نویسندگان بومی، فضای بسیار مفرح در زمینه کتاب و مطالعه را فراهم آورد.

باغچقی با بیان ایننکه شهرداری بجنورد نهایت همکاری را در واگذاری فضاها به صورت موردی برای برپایی نمایشگاه های موقت کتاب دارد، اظهار کرد: حتی برای تغییر کاربری برخی مکان ها مصوباتی نیز به تصویب رسیده تا میزان دسترسی شهروندان به کتاب راحت تر میسر شود.

زیربنای شهر توسعه یافته شهروند عالم و اهل مطالعه است

 

    File engine/modules/prostats.php not found.
طراحی، اجرا و پشتیبانی: سفارش دات نت